Redakcja Polska

"Chcemy szeroko pokazywać ich pomysły". Andrzej Duda spotkał się z młodymi wynalazcami

14.03.2023 15:50
Chcemy chwalić się rozwiązaniami młodych innowatorów i szeroko pokazywać ich pomysły - powiedział prezydent Andrzej Duda. Do Pałacu Prezydenckiego zaprosił młodych wynalazców i innowatorów. - Liczymy, że odwdzięczą się jako globalni przedsiębiorcy - zaznaczył prezydent.
Prezydent spotkał się z młodymi wynalazcami w ramach Startupów w Pałacu
Prezydent spotkał się z młodymi wynalazcami w ramach "Startupów w Pałacu"KP/Twitter

Andrzej Duda przypominał, że ścieżkę rozwoju małych, innowacyjnych biznesów wytyczały dotąd Stany Zjednoczone. Dodał, że na rynku utrzymuje się około 10 procent małych firm szukających zainteresowania swoimi rozwiązaniami wśród dużych przedsiębiorstw. - Opowieści o powstawaniu wielkich międzynarodowych koncernów w garażach stanowią z jednej strony legendę, ale z drugiej - legendę namacalną. To są po prostu dowody na to, że się da. Ja bym chciał, żeby dało się także w naszym kraju - mówił do zebranych Andrzej Duda.

- Liczymy, że o uwagę takich podmiotów zabiegać będą również nasi młodzi innowatorzy - powiedział prezydent na spotkaniu "Startupy w Pałacu".

Prezydent dodał, że jego siedziba jest otwarta na wizyty właścicieli startupów. W Pałacu można pokazywać swoje rozwiązania, uzyskać drogę do kontaktu z przedsiębiorstwami lub aplikować o dofinansowanie swoich działań.
Startupy gościły w Pałacu Prezydenckim po raz piąty.

Startupy gościły w Pałacu Prezydenckim po raz piąty.


IAR/dad