Polskie Radio
Section05
start-up

Ekspert resortu rozwoju: prosta spółka akcyjna jest transparentna dla wierzycieli i jest bardziej przyjazna dla firm

 - Prosta spółka akcyjna, to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która jest dedykowana dla start-up'ów oraz przedsiębiorców dopiero zaczynających swój biznes - przekonywał Jan Drożdż z Ministerstwa Rozwoju i Technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA spółka cywilna firma start-up PARP Ministerstwo Rozwoju

Polskie startupy w gronie najbardziej innowacyjnych

Wszystko już było? Nic bardziej mylnego! Wiedzą o tym polskie startupy – z udostępnionego przed kilkoma dniami przez Europejski Urząd Patentowy indeksu patentowego 2021 wynika, że Polska od względem liczby tworzonych wynalazków jest druga w Europie. O definicji współczesnego startupu oraz o kryteriach, które spełniają wynalazki zmieniające świat, w Światowym Dniu Kreatywności opowiedział dr Maciej Kawecki z Instytutu Lema.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Mateusz Drozda startup start-up technologie patent wynalazcy inwestycje społeczeństwo NAUKA

Operator strategiczny #Polskie 5G nie jest żadną formą kontroli internetu

Spółka #Polskie 5G ma dwa podstawowe cele: zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego dla służb mundurowych (wojska, straży granicznej, ratowników medycznych) oraz wprowadzenie jednego, narodowego operatora do zarządzania tą infrastrukturą - zapewniał Michał Kanownik, prezes  Związku Cyfrowa Polska w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfrowy świat cyfryzacja biznesu 5G internet start-up firma polska dolina cyfrowa

ANALIZA Moda na startupy. Oto wskazówki dla początkujących biznesmenów

Stworzenie nowej firmy zupełnie od podstaw jest nie lada wyzwaniem. Wiele młodych osób, licząc na zrealizowanie marzeń o własnym biznesie, zaczyna prowadzić działalność gospodarczą. Na drodze do sukcesu muszą poradzić sobie z wieloma trudnościami. Analizując wypowiedzi ekspertów, przedstawiamy porady, jak podejść do zakładania i prowadzenia startupu. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes start-up