Polskie Radio
Section05
start-up

POLSKIE RADIO 24 Ekspert: jesteśmy uzależnieni od gigantów technologicznych

5000 odwołanych lotów, niedziałające metro w Waszyngtonie, problemy z obsługą pacjentów w Wielkiej Brytanii, utrudnienia w działaniu kontenerowego terminalu w Polsce - to tylko niektóre ze skutków globalnej awarii Microsoftu. O tym, czy warto stawiać na wspólne rozwiązania technologiczne mówił dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja cyfryzacja biznesu microsoft ŚWIAT cyberbezpieczeństwo

StartupEdu - polscy studenci na stażach w światowych startupach

Startupy to małe firmy o globalnym zasięgu. Działają poza znanymi modelami biznesowymi, w oparciu o tzw. kapitał społeczny. Dla ludzi młodych to przygoda, praca i wyzwania, które można realizować w gronie rówieśników. Nie bez znaczenia jest także chęć i możliwość zmieniania świata na lepsze.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA studenci edukacja startup przedsiębiorca Szkoła Główna Handlowa Kamil Jasieński GOSPODARKA

Powstał pierwszy w Polsce fundusz venture capital założony przez uczelnię publiczną

Politechnika Warszawska, przy współudziale doświadczonego zespołu ekspertów, powołała do życia fundusz venture capital. To pierwszy w Polsce tego typu fundusz powołany przez uczelnię państwową. Jego celem jest połączenie nauki z biznesem i komercjalizowanie dokonań polskich naukowców i studenckich zespołów działających na uczelniach.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński szkoła wyższa Politechnika Warszawska inwestycje finansowanie

Polska w czołówce w przenoszeniu usług IT. Tak wynika z analizy GBS World

Polska jest jednym z trzech najbardziej konkurencyjnych rynków dla branży IT w Europie Środkowej i Wschodniej - wynika z raportu serwisu Emerging Europe. W tym sektorze pracuje w Polsce ponad pół miliona osób, a wartość jego eksportu wynosi blisko 10 mld euro, co stanowi 1,7 proc. PKB.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy informatyk cyfryzacja biznesu inwestycje zagraniczne google microsoft branża it outsourcing

Miliard złotych pomocy dla firm w programie "Pierwszy biznes". Jakie są jego zasady?

Z udziałem ministra resortu rodziny i polityki społecznej oraz ministra resortu funduszy i polityki regionalnej oraz wiceprezesa BGK, podpisano w czwartek w Warszawie porozumienia dotyczące Rządowego Programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy msp Ministerstwo Rodziny fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej BGK młodzież zatrudnienie

Ekspert resortu rozwoju: prosta spółka akcyjna jest transparentna dla wierzycieli i jest bardziej przyjazna dla firm

 - Prosta spółka akcyjna, to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która jest dedykowana dla start-up'ów oraz przedsiębiorców dopiero zaczynających swój biznes - przekonywał Jan Drożdż z Ministerstwa Rozwoju i Technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA spółka cywilna firma PARP Ministerstwo Rozwoju