X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pułtusk: dzieci z USA i Rosji na wakacjach w Domu Polonii

11.07.2019 16:59
Ponad setka dzieci z siedmiu państw świata rozpoczęła wakacje w Domu Polonii w Pułtusku - w ramach akcji "Lato z Polską ". Do Polski przyjechały dzieci z rodzin mających polskie korzenie. Przyjechały tutaj, by uczyć się języka polskiego i poznawać ojczyznę swoich dziadków i pradziadków. W tym roku są to dzieci m.in. ze Stanów Zjednoczonych i Rosji.
Dzieci i młodzież uczestniczy w wielu aktywnościach i zabawach
Dzieci i młodzież uczestniczy w wielu aktywnościach i zabawach Kadr z materiału TVP3 Warszawa

Na kolonie do Polski wielu przyjechało po raz pierwszy , chociaż są i tacy którzy, którzy od dawna szlifują trudny język przodków. - Dziadek był w Szarych Szeregach i zawsze mnie ciągnęło do Polski . Jak jestem w Pułtusku to mogę widzieć jak piękna jest Polska, jedzenie , muzyka jak dzieci teraz śpiewają. Mogę grac w siatkówkę. Mam dużo koleżanek z całego świata, ale nas wiąże, że kochamy Polskę – mówiła mieszkająca w Nowym Jorku Urszula Solarz. - Ja przyjeżdżam z dziećmi, żeby pokazać im Polskę. Jestem wolontariuszem, prowadzę w Stanach polską szkolę, która działa od 1920 roku – mówiła z kolei Danuta Bronchard, również z USA.

Podczas 10 dniowego pobytu w Pułtusku będą zwiedzać Polskę , poznawać naszą kulturę i przede wszystkim rozmawiać po Polsku . Akcja "Lato z Polską " obchodzi jubileusz - została zapoczątkowana 10 lat temu przez ówczesnego prezesa Wspólnoty Polskiej marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego. - Wszystkie dzieci , które przyjeżdżają do Polski, uczą się w jakiś sposób języka polskiego. To jest warunek: tu przyjeżdżają dzieci które znają język i angażują się w swoich krajach na rzecz kultury polskiej. Celem akcji jest doskonalenie języka polskiego – tłumaczył Krzysztof Łachmański, wiceprezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

- Pułtuski Dom Polonii znowu stał się stolica Polonii z całego świata. Mamy rozpoczęcie kolonii "Lato z Polską" Młodzież i dzieci z 7 krajów przyjechały do nas aż od Uzbekistanu po Brazylię – przyznał Michał Kisiel, dyrektor Domu Polonii w Pułtusku.

Stowarzyszenie Wspólnota Polska co roku przyjmuje w całym kraju ponad 2,5 tys dzieci polonusów. Akcja finansowana jest prze Senat Rzeczypospolitej Polskiej.


TVP3/dad