X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Buffalo: kończy się globalny zjazd Polonii - Kongres 60 milionów w USA

21.07.2019 20:06
W Buffalo w stanie Nowy Jork dobiega końca amerykańska edycja Kongresu 60 milionów - imprezy, której celem jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju i za granicą. Spotkanie jest poświęcone między innymi współpracy w dziedzinie medycyny, biznesowi kobiet i docieraniu do rozproszonej po świecie Polonii za pomocą mediów społecznościowych.
Audio
  • W Buffalo w amerykańskim stanie Nowy Jork dobiega końca Kongres 60 milionów. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Flaga Polski
Flaga PolskiPixabay (Domena publiczna)

Organizator Kongresu, Grzegorz Fryc, powiedział, że tegoroczna impreza jest znacznie większa od poprzedniej 

– Mieliśmy dwa razy więcej ludzi, niż w zeszłym roku, mieliśmy dwa razy więcej uczestników, prelegentów, przyjechali ludzie z Kanady, przyjechali ludzie z całych Stanów Zjednoczonych. Mieliśmy dwa razy więcej paneli – wyliczał Fryc. 

– Pojawili się przedstawiciele miasta Buffalo, senatorzy stanowi. Kongres był widoczny w mediach. Duży sukces, widać, że w porównaniu z poprzednim rokiem ten kongres urósł o sto procent – ocenił organizator.

Gościem Kongresu 60 milionów w Buffalo był między innymi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Ideą leżącą u podstaw Kongresu 60 milionów – Globalnego Zjazdu Polonii – jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków.

Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowiły dały asumpt do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

Wówczas powstała inicjatywa Kongresu 60 Milionów. W roku 2018 odbyło się trzy edycje. W 2019 roku ma miejsce kolejnych 6 odsłon tego wydarzenia w sześciu różnych miastach w czterech państwach i na dwóch kontynentach, dzięki którym idea biznesowej Polonii dotrze do jeszcze szerszego grona odbiorców. Edycja amerykańska była piątą tegorocznego Kongresu.

Ostatnia odbędzie się w Rzeszowie, zaś na 2020 rok zaplanowanych jest już 8 edycji – Kongres 60 Milionów odbędzie się w: Miami, Mediolanie, Berlinie, Chicago, Londynie, Buffalo, Rzeszowie i Nowym Jorku.

IAR/dad


Zobacz więcej na temat: Polonia Polonia w USA USA