Polskie Radio
Section05
Polonia w USA

Nowy Jork: polonijna młodzież z pomocą dotkniętym skutkami epidemii

Wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży przekazali seniorom mieszkającym w domu opieki "Surfside Manor" na Far Rockaway w Nowym Jorku specjalne upominki, zawierające między innymi maseczki ochronne wielokrotnego użytku, specjalne środki higieniczne, a także  list wspierający od wiceprezesa stowarzyszenia Olivii Żebrowskiej oraz koordynatora ds. projektów społecznych Natalii Turkiewicz, odpowiedzialnych za zorganizowanie akcji. 
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polonia w USA USA epidemia koronawirus

Powstanie wirtualna mapa Kresów Wschodnich

Powstanie portal o dziedzictwie dawnych Kresów Wschodnich, który będzie pierwszą tak szeroką bazą informacyjną na ten temat. - To terytorium stało się obszarem oddziaływania pewnej historycznej cywilizacji o bardzo wyraźnym profilu ustrojowym, która była także atrakcyjną ideą dla podmiotów funkcjonujących na tym terenie. To fenomen dawnej Rzeczpospolitej - mówił Waldemar Rataj z Akademii Dziedzictwa Kresów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polacy za granicą historia Polski Kresy Polonia w USA

Amerykańska Polonia upamiętni 76. rocznicę Powstania Warszawskiego

W Chicago i Nowym Jorku amerykańska Polonia upamiętni 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. O tym, jak to wydarzenie obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych, relacjonował w audycji "Polacy w świecie" Jan Pachlowski, korespondent Polskiego Radia w USA, który rozmawiał z naszymi rodakami mieszkającymi za Oceanem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie Chicago Polacy za granicą historia Polski Maria Furdyna USA Polonia Polonia w USA Nowy Jork

Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów wśród Polonii w USA

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie wśród amerykańskiej Polonii. Obecnego prezydenta poparło 55 procent głosujących, a Rafała Trzaskowskiego - 45 procent. W USA prezydent Duda wyprzedził swego rywala o ponad 3 i pół tysiąca głosów.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka USA Stany Zjednoczone wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie Polonia Polonia w USA Polacy za granicą głosowanie korespondencyjne Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Marek Wałkuski