X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Przed nami IV Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy

02.09.2019 16:34
W dniach 3-4 września w Krynicy  odbędzie się IV Polonijne Forum Ekonomiczne, organizowane w ramach XXIX Forum Ekonomicznego przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich i Senat RP.
Audio
  • Marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski, o IV Polonijnym Forum Ekonomicznym w Krynicy. Rozmowa Haliny Ostas [posłuchaj]
Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy. Zdjęcie ilustracyjne
Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Eugeniusz Sało

W Forum wezmą w nim udział m.in. politycy, samorządowcy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i Polonii.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski weźmie udział w pierwszym, inauguracyjnym panelu "Dobrze być Polakiem – jak dbamy o polskie interesy i wartości na arenie międzynarodowej".

Podczas panelu jego uczestnicy dyskutować będą o tym, w jaki sposób politycy, dyplomaci a także Polonia i Polacy za granicą mogą zabiegać o nasze polskie interesy. Przedmiotem  dyskusji będzie poszukiwanie sposobu umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju poza granicami oraz sposobu odnajdywania i utrwalania tradycyjnych wartości europejskich.

 

Na tegoroczne Forum Polonijne w Krynicy złoży się pięć paneli dyskusyjnych: „Dobrze być Polakiem – jak dbamy o polskie interesy i wartości na arenie międzynarodowej”, „Jak zachęcić władze samorządowe do pomocy repatriantom?”, „Polska atrakcyjnym pracodawcą dla powracających z emigracji”, „Rola mediów i instytucji kultury w podtrzymywaniu tożsamości narodowej Polonii i Polaków za granicą” oraz „Polska jako partner naukowy we współpracy międzynarodowej”.

– Chcemy angażować przedstawicieli Polonii do ważnych wydarzeń w Polsce, bo Polacy za granicą to nasz skarb, to blisko 20 milionów osób, czyli ogromny potencjał – mówi  marszałek Senatu RP.

O idei IV Polonijnego Forum Ekonomicznego i jego programie, ze Stanisławem Karczewskim, marszałkiem Senatu RP, rozmawiała Halina Ostas.

Polskie Radio dla Zagranicy jest patronem medialnym IV Polonijnego Forum Ekonomicznego.