Redakcja Polska

Przed nami IV Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy

02.09.2019 16:34
W dniach 3-4 września w Krynicy  odbędzie się IV Polonijne Forum Ekonomiczne, organizowane w ramach XXIX Forum Ekonomicznego przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich i Senat RP.
Audio
  • Marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski, o IV Polonijnym Forum Ekonomicznym w Krynicy. Rozmowa Haliny Ostas [posłuchaj]
Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy. Zdjęcie ilustracyjne
Polonijne Forum Ekonomiczne w Krynicy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Eugeniusz Sało

W Forum wezmą w nim udział m.in. politycy, samorządowcy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i Polonii.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski weźmie udział w pierwszym, inauguracyjnym panelu "Dobrze być Polakiem – jak dbamy o polskie interesy i wartości na arenie międzynarodowej".

Podczas panelu jego uczestnicy dyskutować będą o tym, w jaki sposób politycy, dyplomaci a także Polonia i Polacy za granicą mogą zabiegać o nasze polskie interesy. Przedmiotem  dyskusji będzie poszukiwanie sposobu umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju poza granicami oraz sposobu odnajdywania i utrwalania tradycyjnych wartości europejskich.

 

Na tegoroczne Forum Polonijne w Krynicy złoży się pięć paneli dyskusyjnych: „Dobrze być Polakiem – jak dbamy o polskie interesy i wartości na arenie międzynarodowej”, „Jak zachęcić władze samorządowe do pomocy repatriantom?”, „Polska atrakcyjnym pracodawcą dla powracających z emigracji”, „Rola mediów i instytucji kultury w podtrzymywaniu tożsamości narodowej Polonii i Polaków za granicą” oraz „Polska jako partner naukowy we współpracy międzynarodowej”.

– Chcemy angażować przedstawicieli Polonii do ważnych wydarzeń w Polsce, bo Polacy za granicą to nasz skarb, to blisko 20 milionów osób, czyli ogromny potencjał – mówi  marszałek Senatu RP.

O idei IV Polonijnego Forum Ekonomicznego i jego programie, ze Stanisławem Karczewskim, marszałkiem Senatu RP, rozmawiała Halina Ostas.

Polskie Radio dla Zagranicy jest patronem medialnym IV Polonijnego Forum Ekonomicznego.