Polskie Radio
Section05
Krynica

Prezydent Duda: mamy nadzieję, że szczyt NATO w Waszyngtonie będzie zaproszeniem Ukrainy do Sojuszu

- Nie tylko rozumiemy, ale znakomicie wiemy jak bardzo dzisiaj Ukraina potrzebuję naszej zwartej, wspólnej polityki wsparcia i jak bardzo groźny jest odradzający się rosyjski imperializm – mówił w czwartek w Krynicy-Zdroju prezydent Andrzej Duda. O relacjach z Ukrainą mówił podczas wspólnej konferencji z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą.
Zobacz więcej na temat:  Krynica prezydent relacje polsko-litewskie Ukraina NATO wojna na Ukrainie POLSKA polityka Litwa

Rusza Krynica Forum. Otworzy je debata Andrzeja Dudy, prezydenta Litwy i premiera Korei Płd.

Trzy dni dyskusji i ponad 2 tysiące uczestników - rozpoczęło się Krynica Forum. W górskim uzdrowisku trwa spotkanie polityków, przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. W forum weźmie udział między innymi prezydent Andrzej Duda, który spotka się premierem Korei Południowej oraz prezydentem Litwy.
Zobacz więcej na temat:  Krynica biznes Forum Ekonomiczne w Krynicy Andrzej Duda POLSKA społeczeństwo

Zima wraca w góry. "Zakopane szykuje się na oblężenie turystów"

W Karkonoszach śniegu nie ma, za to zima nieśmiało wraca na południe Polski. Mocno sypnęło śniegiem we wtorek na Podhalu i w Beskidach, a z każdym dniem powinno być coraz śnieżniej. Z takich prognoz zadowoleni są właściciele stacji narciarskich, hoteli i pensjonatów, którzy jeszcze niedawno obawiali się, że w czasie ferii zarobią niewiele.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Henryk Szrubarz góry Zakopane Krynica

W podróży za tajemnicami. Jakie niezwykłe zagadki skrywa nasz kraj?

Tajemnicza piramida w Krynicy, Atlantyda w pobliżu Elbląga czy więzienie w Toruniu, które miało zapewniać pełną inwigilację. To tylko niektóre z miejsc, jakie odwiedził Jakub Kuza, miłośnik i tropiciel niezwykłych zagadek. - To zawsze były wielkie przygody - mówi o swoich podróżach po naszym kraju gość Programu 1 Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  podróże historia Polski Agnieszka Kunikowska Elbląg Toruń Krynica Jakub Kuza

"Tradycyjna bankowość będzie traciła udziały w rynku". Dyskusje finansistów podczas Forum w Krynicy

- Tradycyjną bankowość trzeba wymyślić na nowo albo będzie ona stopniowo traciła udziały w rynku - uważa Witold Wiliński, prezes zarządu GPW Tech. Zagrożeniem dla istnienia tego sektora są według niego wielkie firmy technologiczne: Google, Facebook czy Amazon, które rozwijają swoje usługi finansowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA forum Krynica bankowość finanse usługi bankowe usługi finansowe

Od Juraty do Zaleszczyk – 10 najpopularniejszych kurortów II Rzeczpospolitej

Zamożniejsi obywatele II Rzeczpospolitej wypoczynek w rodzimych kurortach postrzegali nie tylko jako sposób spędzania wolnego czasu, ale wręcz jako patriotyczny obowiązek. Mapa przedwojennej Polski usiana była uzdrowiskami, oto najsłynniejsze z nich.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II Rzeczpospolita II RP wakacje wypoczynek kurort Zakopane Hel władysławowo Józef Haller Jan Kiepura Krynica Kazimierz Dolny Zaleszczyki magazyn wakacyjny wakacje 2021

"Mogę nie zobaczyć bliskich". Dramatyczne historie Ukraińców

- Liczyłam, że ta wojna szybko się skończy, ale kiedy doszło do bombardowania naszego miasta, zaczęłam się bać o życie swoich wnuków i postanowiłam z nimi wyjechać do Polski - mówi w Programie 1 Polskiego Radia pani Maria z Winnicy, która otrzymała bezpieczne schronienie w Krynicy-Zdroju. Mieszkańcy pomagają także uchodźcom m.in. z Kijowa, Lwowa i okolic Charkowa.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz Ukraina wojna na Ukrainie Jedynka Ukraina Monika Chrobak Krynica

Powrót do czasów dzieciństwa – wizyta w Muzeum Zabawek

Muzeum zabawek to niezwykłe miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą dla siebie wiele fascynujących miejsc i eksponatów. Młodzi zwiedzający zobaczą czym bawili się ich rodzice, dziadkowie, a może nawet i pradziadkowie. Ich opiekunowie mogą odbyć sentymentalną, dla niektórych wzruszającą, podróż do czasów dzieciństwa.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Krynica muzeum zabawki dzieciństwo Łukasz Sobolewski Trójka