X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasador do Polaków w Wlk. Brytanii: zachowacie swoje prawa bo brexicie

09.10.2019 10:08
Polacy zarejestrowani w Wielkiej Brytanii po brexicie będą mieli te same prawa pobytu i pracy - tak deklaruje brytyjski ambasador w Warszawie Jonathan Knott
Audio
  • Ambasador Wielkiej Brytanii o prawach Polaków po brexicie. Rozmawiał Wojciech Cegielski (IAR)
  • Ambasador Jonathan Knott powiedział Polskiemu Radiu, że bez względu na to, jak i kiedy dojdzie do brexitu, Polacy na Wyspach zachowają wszystkie prawa, jeśli tylko otrzymają status osoby osiedlonej [posłuchaj]

Dyplomata namawia Polaków, którzy mieszkają na Wyspach, by już teraz rejestrowali się na pobyt stały.
Wielka Brytania ma wyjść z Unii Europejskiej 31 października, ale zarówno data jak i forma wyjścia nie są pewne. Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział, że data nie zmieni się, nawet gdyby nie udało się uzgodnić z Unią Europejską umowy wyjścia. Brexitu bez umowy zabronił jednak brytyjski parlament. 

Ambasador Jonathan Knott powiedział Polskiemu Radiu, że bez względu na to, jak i kiedy dojdzie do brexitu, Polacy na Wyspach zachowają wszystkie prawa, jeśli tylko otrzymają status osoby osiedlonej. "Cokolwiek się stanie, jeśli w dniu wyjścia z Unii mieszkacie w Wielkiej Brytanii, możecie spokojnie zostać i nadal pracować. Musicie jedynie do końca 2020 roku zarejestrować się i uzyskać status osoby osiedlonej. Macie na to jeszcze rok i trzy miesiące. Jeśli to zrobicie, to będziecie mieli dokładnie te same prawa, które macie obecnie" - zapewnił brytyjski ambasador. W rozmowie z Polskim Radiem poinformował, że do tej pory wnioski o status osoby osiedlonej złożyło milion 300 tysięcy osób. Spośród nich statusu odmówiono zaledwie jednej osobie, która miała na koncie przestępstwa kryminalne. 

O rejestrowanie się w brytyjskim systemie apelują też polskie władze. Według wcześniejszych szacunków polskiego MSZ, wnioski złożyło dotąd 240 tysięcy Polaków, czyli 27 procent polskiej społeczności na Wyspach."

IAR/ks/dad