X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska spotkała się z Polonią w Chicago [WYWIAD]

10.10.2019 10:11
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska przebywała z kilkudniową wizytą w Chicago. Głównym celem podróży były obchody 125. rocznicy powstania Bazyliki pw. św. Jacka. Małgorzata Gosiewska spotkała się także z Polonią oraz mniejszością ukraińską, która mieszka w USA. Wzięła też udział w premierze filmu "Przyjaźń w cieniu Kremla. Jutro Ukraina". Opowiada on wydarzeniach na Majdanie oraz w Donbasie oraz łamaniu prawa przez Rosję na w innych miejscach na wschodzie Europy. 
Audio
  • Wywiad z wicemarszałek Małgorzatą Gosiewską - rozmawiał Piotr Orłowski
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata Gosiewska Fot.: Polskie Radio/Piotr Orłowski

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska w rozmowie z Polskim Radiem odniosła się też do sprawy uznania jej za persona non grata na terytorium powiedziała że zakaz wjazdu do Rosji jest odwetem za jej działalność na rzecz demokracji na wschodzie Europy. Sprawę uznania jej za persona non grata przez władze w Moskwie skomentowała podczas pobytu w Chicago.

Małgorzata Gosiewska podkreśliła, że spodziewała się takiego kroku ze strony rosyjskich władz. Je zdaniem ma to związek z tym, że od wielu lat wspiera siły prodemokratyczne w Rosji. - Wiem czego boi się prezydent Putin. Przede wszystkim boi się prawdy, a ja tę prawdę głoszę. - powiedziała wicemarszałek Sejmu. Jako "dziwną" określiła formę, w której dowiedziała się o zakazie wjazdu do Rosji. Stało na to granicy polsko-białoruskiej. O decyzji rosyjskich władz poinformował ją podczas szczegółowej kontroli pracownik białoruskich służb granicznych. Po tym incydencie rosyjski MSZ potwierdził decyzję, odpowiadając na pytanie Polskiego Radia.

IAR/dad