X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niemcy: wigilia dla bezdomnych Polaków w Hamburgu

01.12.2019 16:22
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska uczestniczyła w wigilii dla bezdomnych i potrzebujących Polaków w Hamburgu. Wigilię zorganizował Związek Polaków w Niemczech spod znaku Rodła i Polska Misja Katolicka w Hamburgu przy współpracy polskiego MSZ.
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska uczestniczyła w wigilii dla bezdomnych i potrzebujących Polaków w Hamburgu. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com

Na wigilię przybyło ponad stu bezdomnych Polaków. Witając ich Małgorzata Gosiewska zapewniła, że polski rząd będzie pamiętał o potrzebujących Polakach poza granicami kraju. - Takie spotkania mają im pokazać że nie są sami, że należą do narodu, który o nich pamięta, że są Polakami niezależnie od tego gdzie są w danym momencie, na jakim etapie swojej podróży, są członkami polskiego narodu i my o nich pamiętamy - powiedziała Polskiemu Radiu Małgorzata Gosiewska. Bezdomni byli wdzięczni i wzruszeni. - Wigilia powinna być rodzinna, ale człowiek nie ma rodziny. Słowo wigilia jest w moim sercu, tylko trzeba mieć rodzinę, a ja jestem sam. Cieszę się, że tu jestem, bo w Hamburgu jest pomoc dla bezdomnych - powiedział nam Tadeusz.

Posłuchaj
00:50 10111022_1.mp3 Niemcy: wigilia dla bezdomnych Polaków w Hamburgu. [Posłuchaj]

 

Po wspólnej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem bezdomni razem z wicemarszałkiem Sejmu, polskimi dyplomatami oraz przedstawicielami Związku Polaków w Niemczech razem zaśpiewali polskie kolędy.

IAR/dad