Polskie Radio
Section05
Małgorzata Gosiewska

PiS chce zmian w projekcie ustawy o służbie zagranicznej

Powołanie Rady Służby Zagranicznej i utworzenie zespołów zadaniowych w polskich placówkach zagranicznych - to przyjęte przez sejmową podkomisję poprawki do projektu ustawy o służbie zagranicznej. Na razie propozycje nie zyskały jednak poparcia MSZ. Resort przyznaje, że został zaskoczony proponowanymi zmianami. W PR24 relacja Karola Darmorosa (IAR). 
Zobacz więcej na temat:  MSZ Małgorzata Gosiewska PiS Jan Dziedziczak

"Politycy PO nie szanują nawet siebie nawzajem"

- Teraz widzimy, że politycy PO nie szanują nawet siebie nawzajem. Taśmy pokazują, że Grzegorz Schetyna nie może stanąć na czele „totalnej opozycji”, skoro jego koledzy partyjni go nie lubią. W PiS nie przypominam sobie tego typu rozmów, szczególnie w odniesieniu do liderów partii – mówiła w audycji Jeden na Jednego posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Gosiewska PiS Platforma Obywatelska afera taśmowa Donald Tusk Grzegorz Schetyna

Dwa zamachy w Londynie. Jak poradzić sobie z terroryzmem?

Należy powtórzyć ”Europo obudź się” - mówiła posłanka PiS Małgorzata Gosiewska, komentując ataki, do których doszło w stolicy Wielkiej Brytanii. Poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski przypomniał o zamachu w Manchestrze. Poseł PO Andrzej Czerwiński uważa, że rozwiązania dla problemu terroryzmu trzeba poszukiwać w europejskiej wspólnocie. W zamachach w Londynie zginęło 7 osób, 48 zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Andrzej Czerwiński Małgorzata Gosiewska Londyn POLSKA

"Atak na konsulat w Łucku to akt terrorystyczny"

- Chętnych do przeprowadzania prowokacyjnych działań jest wielu. Uważam, że ochrona placówek to jedno, natomiast służby ukraińskie w porozumieniu z polskimi powinny zająć się środowiskami, z których te osoby się wywodzą - powiedziała na antenie Jedynki Małgorzata Gosiewska, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Małgorzata Gosiewska terroryzm POLSKA Rosja Krzysztof Grzesiowski