X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Poznaniacy przywieźli dary lwowskim Polakom

10.12.2019 13:52
Poznański oddział Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich już od trzydziestu lat prowadzi akcję charytatywną na rzecz rodaków ze wschodu.
Audio
  • Poznańskie dary dla Lwowa. Relacja Wojciecha Jankowskiego [posłuchaj]
Prezes Stanisław Łukasiewicz
Prezes Stanisław Łukasiewicz Fot.: Karina Wysoczańska/Kurier Galicyjski

Akcja zbierania darów jest przeprowadzana w sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie wolontariusze wręczają ulotki z informacją, które produkty są potrzebne rodakom z Ukrainy. Kupujący mogą wówczas część zakupów przeznaczyć na akcję charytatywną. Dzieci w poznańskich szkołach zbierają materiały szkolne. Obowiązuje zasada, że mają to być przedmioty nowe, w dobrym stanie. Później całość jest przewożona do Lwowa.

Inicjatywa odbywa się dwutorowo. Wręczane są dary starszym Polakom we Lwowie i w miejscowościach, gdzie mieszkają Polacy. Z kolei dzieci otrzymują pomoce szkolne. Ponadto osoby w podeszłym wieku są odwiedzane w domach.

Prezes Stanisław Łukasiewicz podkreśla, że akcja ma podwójny wymiar. Poza wymiarem materialnym, wolontariusze przynoszą wsparcie ludziom, którzy wiedzą, że w Polsce ktoś o nich pamięta i dba o nich: - Oni przychodzili i witali się, jak z najbliższą osobą w rodzinie. Ja z tymi osobami rozmawiam. Oni mnie znają z imienia. Podchodzą, witają się. Przez trzy godziny jest rozmowa z tymi ludźmi - przyznał Łukasiewicz.

Stanisław Łukasiewicz zaznacza, że chociaż przekaże funkcję prezesa komuś młodszemu, to nie zrezygnuje z akcji charytatywnej na rzecz rodaków z Kresów.


Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

dad