X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa: trwa konkurs promujący wakacje w Polsce

02.07.2020 17:50
Na Litwie trwa organizowany po raz trzeci konkurs "Wakacje w Polsce". Nasi północno-wschodni sąsiedzi zachęcani są do robienia zdjęć w naszym kraju
Audio
  • Litwa: konkurs promujący wakacje w Polsce [posłuchaj]
  • Na Litwie trwa organizowany po raz trzeci konkurs "Wakacje w Polsce". Kamil Zalewski rozmawiał na ten temat z Andrzejem Kierulisem z Instytutu Polskiego w Wilnie [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock/GRSI

W ubiegłych latach na konkurs nadesłano kilkaset fotografii. Jego organizatorami są Instytut Polski w Wilnie oraz Polska Organizacja Turystyczna. 

Konkurs prowadzony jest w sieciach społecznościowych, a wszystkie fotografie zostaną upublicznione dopiero jesienią. "W konkursie może wziąć udział każdy, kto mieszka na Litwie. W tym roku z uwagi na zagrożenie pandemiczne można wyjątkowo też wysłać zdjęcia z wcześniejszych podróży po Polsce" - mówi Andrzej Kierulis z Instytutu Polskiego w Wilnie. Jak dodaje, chodzi przede wszystkim o promocję naszego kraju wśród Litwinów. 

"To takie dzielenie się swoimi pozytywnymi emocjami. Wysyłając do nas zdjęcia ludzie piszą też swoje wspomnienia i na nowo przeżywają wakacje w Polsce" - dodaje. Fotografie będą oceniane przez jury składające się z profesjonalnych fotografów. Nagrodą główną jest wyjazd do Gdańska, a dodatkowe nagrody rzeczowe zostaną przyznane na podstawie głosowania internautów. Przed rokiem zwyciężyło zdjęcie zrobione koło Rynku Głównego w Krakowie. Jego autorka uchwyciła moment, w którym jej syn ucieka przed nadlatującym gołębiem.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: MSZ Wilno turystyka