X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stany Zjednoczone: zakończyło się głosowanie w wyborach Prezydenta RP

12.07.2020 08:51
W dziewięciu komisjach wyborczych trwa liczenie głosów, które Polacy mieszkający w USA oddawali korespondencyjnie.
Komisja wyborcza w Waszyngtonie
Komisja wyborcza w Waszyngtonie Embassy of Poland US/Twitter

W całych Stanach Zjednoczonych do głosowania zarejestrowało się 46 tysięcy Polaków, najwięcej okręgu nowojorskim - 18 i pół tysiąca.

- To są rekordowe wybory. Do spisu wyborców zapisała się rekordowa liczba osób i rekordowa liczba osób ostatecznie oddała swoje głosy - powiedział Polskiemu Radiu konsul generalny w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

Dziewięć komisji w USA

Mieszkający w USA Polacy podkreślali, że uważnie śledzą wydarzenia w kraju i orientują się w sytuacji politycznej. Dla wielu udział w głosowaniu był okazją do podkreślenia związków z Polską.

W Stanach Zjednoczonych działało dziewięć komisji wyborczych - po trzy w Nowym Jorku i Chicago i po jednej w Waszyngtonie, Los Angeles i Houston. W drugiej turze na listy wyborców w USA zapisało się o 12 tysięcy osób więcej niż w pierwszej, kiedy to do głosowania zarejestrowało się prawie 34 tysiące Polaków

IAR/ho

Zobacz więcej na temat: Stany Zjednoczone Polonia MSZ