Redakcja Polska

Agata Zborowska laureatką Nagrody dla Ambasadorów Polskiej Innowacji

14.06.2021 14:36
Jedną z laureatek Nagrody dla Ambasadorów Polskiej Innowacji jest Agata Zborowska – polska przedsiębiorczyni z Londynu, nagrodzona za wspieranie na polu biznesu kobiet oraz naukowców, tworzących start-upy.
Audio
  • Z Agatę Zborowską, laureatką Nagrody dla Ambasadorów Polskiej Innowacji rozmawia Ewa Plisiecka [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Domena Publiczna

Nagroda Ambasador Polskich Innowacji trafia do tych, którzy eksportują polskie, innowacyjne pomysły za granicę i budują pozytywny obraz Polski na międzynarodowej arenie. Ambasadorzy to ludzie, których działania w biznesie i nauce oraz na rzecz rozwoju społeczeństwa zostawiają ślad, który odbija się szerokim echem poza granicami naszej ojczyzny.

Nagrody wręczane są co roku, za osiągnięcia w okresie ostatnich 12 miesięcy. Tegoroczna nagroda wręczona została 28 maja podczas siódmej edycji konferencji Polish Tech Day, organizowanej przez Fundację PLUGin zrzeszającą polską diasporę innowacyjną.

Wśród laureatów jest m.in. Agata Zborowska - Polka z Londynu, która pomaga spełniać marzenia przez Conception X Programme - przedsięwzięcie, które wspiera utalentowanych naukowców w rozwijaniu start-upów DeepTech. Wsparcie dzięki niej poprzez London’s Female Founders Accelerator uzyskują również przedsiębiorcze kobiety. Wśród nich są też bizneswomen z Polski, które zdecydowały się na karierę w Wielkiej Brytanii.

- Przez ostatnich kilkanaście lat poprzez swoją działalność reprezentowałam Polskę - mówi Agata Zborowska w rozmowie z Ewą Plisiecką.