Polskie Radio
Section05
przedsiębiorca

Przełomowe rozwiązania i trudności w ich wdrożeniu. Jak uwolnić polski biznes od podatkowej siermięgi?

O przełomowych rozwiązaniach wymyślanych w polskich firmach czy instytucjach badawczych i ich, często, trudnej drodze do wdrożenia z powodu skomplikowanych rozwiązań podatkowych, mówił m.in. w Rozmowie Trójkowo-Gospodarczej w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Sadowski, prezydent centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki biznes przedsiębiorca fiskus

Eksperci: 5 proc. wzrost gospodarczy w 2021 r. to perspektywa pewna, a nawet nieco konserwatywna

Wzrost gospodarczy w Polsce w dwóch najbliższych latach z pewnością wyniesie ok. 5 proc. lub więcej. Wiele będzie zależało od rozwiązań przewidzianych w Polskim Ładzie, które wpłyną na poziom inwestycji, odbudowę handlu, usług i konsumpcji -  mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana i prof. Konrad Raczkowski z Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb przedsiębiorca inflacja inwestycje

Kolejne wsparcie dla małych i średnich firm. KE zatwierdziła 1,4 mld zł w ramach Programu Inteligentny Rozwój

Komisja Europejska przyjęła polski plan na wykorzystanie 1,4 mld zł dla przedsiębiorców na szybkie wsparcie przy wychodzeniu z pandemii. Skorzystają mikro, małe i średnie firmy. Chodzi o środki w Programie Inteligentny Rozwój w ramach instrumentu REACT-EU.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma pożyczka fundusze unijne Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przedsiębiorca finansowanie COVID-19 Unia Europejska

600 tys. zł dla Polskich Produktów Przyszłości. Wyniki konkursu poznamy 16 czerwca podczas gali on-line

Twórcy innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii już po raz 23. otrzymają nagrody pieniężne i szansę na dodatkową promocję swoich rozwiązań. Na zwycięzców konkursu "Polski Produkt Przyszłości", organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czeka aż 600 tys. zł. Laureatów poznamy na gali, która odbędzie się on-line 16 czerwca o godz. 16:00. Termin uroczystości został przesunięty ze względu na sytuację pandemiczną w kraju. Konkurs jest współfinansowany z UE z Programu Inteligentny Rozwój.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA przedsiębiorca biznes GOSPODARKA innowacyjność Unia Europejska

Polska na podium rankingu atrakcyjności. Aż 95 proc. przedsiębiorców jest zadowolonych z inwestycji w naszym kraju

Polska znalazła się na trzecim miejscu, za Estonią i Czechami, w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej 16 państw Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Przedsiębiorcy, którzy zainwestowali w naszym kraju, z reguły zrobiliby to jeszcze raz - informuje portal dw.com.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne ranking Europa Środkowo-Wschodnia przedsiębiorca gospodarka polska

Tomasz Sakiewicz o Polskim Ładzie: jest tam dużo elementów na skalę rewolucyjną

- W Polskim Ładzie jest bardzo dużo elementów na skalę rewolucyjną. Dla każdego będzie coś innego. Dotychczasowa zasada zaangażowania państwa we wsparcie najbiedniejszych przesuwa się w kierunku osób o średnich dochodach - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład gospodarka polska pieniądze prawo pracownicy przedsiębiorca POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Poprawa sytuacji osób o niskich dochodach". Ekspert BCC o Polskim Ładzie

"Program podatkowy Polskiego Ładu zakłada poprawę sytuacji osób o dochodach minimalnych, co należy ocenić pozytywnie, ale zwiększa też inne obciążenia podatkowe i składkowe" - napisał w sobotę ekspert podatkowy BBC prof. Adam Mariański, komentując ogłoszony w sobotę program gospodarczy Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polski Ład BBC dochody podatki podatek dochodowy ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorca działalność gospodarcza

Polska na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Pawilon Polski zaprezentuje nasz potencjał

Już za 140 dni rozpocznie się największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie – Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju. Zaprezentujemy tam Polskę jako kraj, którego głównym zasobem są ludzie - kreatywni, gościnni, pracowici, wykształceni, pełni energii, umiejący stawiać czoła nowym wyzwaniom, wyznaczający trendy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Dubaj wystawa firmy przedsiębiorca PARP

Wiceprezes PFR: skala odbicia gospodarczego po kryzysie covidowym może przerosnąć nasze oczekiwania

- W najbliższych kwartałach czeka nas bardzo dobry czas, jeśli chodzi o koniunkturę - uważa wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Według niego jednym z czynników, który ma wpływ na stosunkowo dobre wyniki polskiej gospodarki jest "niesamowita żywotność polskich przedsiębiorców, ich umiejętności dostosowania się do trudnych warunków funkcjonowania".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb tarcza antykryzysowa przedsiębiorca firma

Sytuacja gospodarcza w pandemii. Roszkowski: przez parę kwartałów musimy liczyć się z podwyższoną inflacją

- Dzisiejsze decyzje Rady Polityki Pieniężnej będą widoczne dopiero za kilka miesięcy czy kwartałów. Przez następne parę kwartałów będziemy musieli liczyć się z podwyższoną inflacją - powiedział o kryzysie wywołanym pandemią Marcin Roszkowski, ekonomista i prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska pandemia koronawirus COVID-19 inflacja pieniądze przedsiębiorca POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Przedłużenie Tarczy branżowej na marzec i kwiecień staje się faktem. Skorzysta z niego 420 tys. firm z 63 branż

Rozporządzenie Rady Ministrów o przedłużeniu Tarczy branżowej na marzec i kwiecień w zakresie przepisów dotyczących dofinansowań wynagrodzeń i dotacji wchodzi w życie w poniedziałek. Regulacje dotyczące świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek ZUS będą obowiązywać od 4 maja 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma przedsiębiorca pkd tarcza antykryzysowa finanse