Polskie Radio
Section05
przedsiębiorca

Semeniuk: zanim dobiegniemy do szczepionki, czeka nas 100 dni odpowiedzialności

- Grudzień to zawsze istotny miesiąc dla polskiej gospodarki. Dlatego w listopadzie walczyliśmy o to, żeby mógł być wtedy uwolniony handel. Mamy nadzieję, że uda nam się w miarę normalnie przejść przez okres świąt Bożego Narodzenia, choć na pewno w większym reżimie. Mamy przed sobą 100 dni solidarności, ale i odpowiedzialności, w trakcie których musimy dobiec do szczepionki - mówiła w dzisiejszej audycji "Rządy Pieniądza" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.  
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Ministerstwo Rozwoju Koronawirus w Polsce firma przedsiębiorca pracodawcy GOSPODARKA

Eksperci: wszyscy muszą zrozumieć, jak trudna jest sytuacja zdrowotna i gospodarcza kraju

Trzeba przede wszystkim zauważyć, że zapowiedzi rządu dotyczące zamknięcia niektórych sektorów gospodarki czy organizacji ferii, zostały podane z wyprzedzeniem, a tego przedsiębiorcy się domagali. Teraz podnosi się krytyka, która wynika chyba z niezrozumienia, w jak trudnej sytuacji zdrowotnej się znajdujemy – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej". 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce GOSPODARKA tarcza antykryzysowa firma przedsiębiorca pracodawcy pracownik

Jan Strzeżek: pracujemy nad wsparciem dla kultury

- Prace nad pomocą dla poszczególnych obszarów gospodarki dotkniętych obostrzeniami związanymi z COVID-19 trwają cały czas - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Strzeżek, szef gabinetu Jarosława Gowina. Gościem audycji była też Bożena Żelazowska z PSL-KP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 PSL-Koalicja Polska Porozumienie Jarosława Gowina przedsiębiorca tarcza antykryzysowa rząd Mateusza Morawieckiego gastronomia fitness KULTURA polityka

Odmrożenie gastronomii i branży fitness. Apel o nowe wytyczne sanitarne

O szybkie wypracowanie nowych wytycznych sanitarnych dla branż gastronomicznej i fitness, które umożliwią ponowne ich otwarcie, apeluje Federacja Przedsiębiorców Polskich. Umożliwi to utrzymanie się tych sektorów na rynku i zminimalizuje gospodarcze koszty pandemii.
Zobacz więcej na temat:  firma Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo siłownia hotel restauracja fitness

"Uwalniać sektory gospodarki nakładając obostrzenia sanitarne". Dr Artur Bartoszewicz o lockdownie

- Przestrzeń do interwencji i pomocy finansowej przedsiębiorcom jeszcze jest, ale trzeba myśleć o tym, by otwierać sektory gospodarcze, zwiększając jednocześnie obostrzenia sanitarne z tym związane - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 GOSPODARKA pkb inflacja przedsiębiorca rząd Mateusza Morawieckiego tarcza antykryzysowa

Eksperci: trzeba już myśleć, jak przekuć kryzys w rozwój konkurencyjnej gospodarki

Dotychczasowe wyniki gospodarcze Polski, pomimo pierwszego do 30 lat spadku dynamiki PKB, są dobre na tle innych krajów. Pomogło nam to, że mamy znaczny sektor wytwórczy. Ale też trzeba pamiętać, że IV kwartał to wielka zagadka, szczególnie biorąc pod uwagę, że lock down staje się coraz szerszy i raczej będą wprowadzanie kolejne obostrzenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firmy Koronawirus w Polsce koronawirus tarcza antykryzysowa przedsiębiorca

Eksperci: wsparcie dla firm produkcyjnych i obniżka VAT dla usług

Należy wspierać firmy dotknięte czasowymi obostrzeniami, ale trzeba też zauważyć, że na całym świecie, mimo kryzysu, dobrze radzą sobie firm produkcyjne. Powstaje zatem pytanie, czy to właśnie nie ten sektor powinien być wspierany przez rząd – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Jerzy Bielewicz z "Gazety Bankowej". 
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa ZUS przedsiębiorca firma pracodawcy GOSPODARKA

Szerokie konsultacje społeczne w Senacie. Komisja rozpatrzy nowelizację dot. ochrony zwierząt

Senacka Komisja Ustawodawcza rozpatrzy w środę nowelizację ustawy o ochronie zwierząt; posiedzenie komisji odbędzie się w formule konsultacji społecznych z udziałem organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, a także skupiających przedsiębiorców, pracodawców i rolników.
Zobacz więcej na temat:  Senat polityka rolnictwo przedsiębiorca ochrona zwierząt Tomasz Grodzki Andrzej Duda POLSKA