X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozpoczął się 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

16.09.2019 12:36
Trzynaście premier i cztery debiuty – kto zdobędzie Złote i Srebrne Lwy podczas tegorocznej edycji festiwalu – święta polskiego filmu?
Audio
  • Rozpoczyna się 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - relacja Ewy Plisieckiej
44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
44. Festiwal Polskich Filmów FabularnychFoto: materiały prasowe

W Gdyni rozpoczął się 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W Konkursie Głównym o Złote Lwy będzie walczyło dziewiętnaście filmów fabularnych, w tym trzynaście premier i cztery debiuty reżyserskie. Festiwal zainaugurują pokazy odtworzonej wersji "Powrotu birbanta" Kazimierza Prószyńskiego z 1902 r. oraz najnowszego filmu Agnieszki Holland "Obywatel Jones", którego światowa premiera odbyła się w lutym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Statuetkę Platynowych Lwów podczas gali finałowej odbierze w Gdyni Krzysztof Zanussi.

O najważniejsze nagrody festiwalu – Złote i Srebrne Lwy - rywalizować będą  m.in. "Ciemno, prawie noc" Borysa Lankosza na podstawie powieści Joanny Bator pod tym samym tytułem oraz "Czarny mercedes" Janusza Majewskiego, czyli sensacyjna historia o miłości, zbrodni i namiętności, której akcja rozgrywa się w okupowanej Warszawie. Wśród nominowanych produkcji znalazły się również "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego, w której wystąpił m.in. John Malkovich, "Piłsudski" Michała Rosy z Borysem Szycem w roli tytułowej, a także "Mowa ptaków" Xawerego Żuławskiego zrealizowana na podstawie scenariusza jego ojca Andrzeja Żuławskiego. Podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych pokazany zostanie również film Jana Komasy "Boże Ciało", polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

Na  Festiwalu zostaną zaprezentowane między innymi zrekonstruowane cyfrowo ważne tytuły z dziejów polskiej kinematografii oraz pokazy filmowe poświęcone zmarłym wybitnym twórcom: Kazimierzowi Kutzowi, Ryszardowi Bugajskiemu, Andrzejowi Trzos-Rastawieckiemu, Jerzemu Wójcikowi, Wiesławowi Zdortowi oraz Witoldowi Sobocińskiemu. Zdobywców najważniejszych nagród Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Złotych Lwów i Srebrne Lwów, poznamy 21 września.

IAR/PAP/ep