X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Instytut Adama Mickiewicza promuje polską kulturę w Szwajcarii

20.09.2019 15:24
15. edycja festiwalu Culturescapes w Szwajcarii w tym roku poświęcona będzie polskiej kulturze. Początek 5 października w Theater Basel w Bazylei.
Audio
  • Instytut Adama Mickiewicza promuje polską kulturę w Szwajcarii
Materiały promocyjne
Materiały promocyjneCulturescapes/facebook

Spektakle teatralne, koncerty muzyki poważnej, wystawy, pokazy klasyki współczesnego polskiego kina - to atrakcje 15. festiwalu Culturescapes w Szwajcarii. W tym roku wydarzenie będzie poświęcone kulturze polskiej. Początek 5 października w Theater Basel w Bazylei.

Dyrektor festiwalu Jurriaan Cooiman wyjaśnia, że angielska nazwa festiwalu łączy dwa słowa "kultura" i "pejzaż", ale ludzie odczytują ją w różny sposób. Gra angielskich słów sprawia, że nazwę można odczytać jako "pejzaże kulturowe" lub "ucieczki kulturowe".

Motywami przewodnimi festiwalu są: historia, duchowość i protest. Te wątki będą się przeplatać przez festiwalowe wydarzenia.
Festiwal jest intensywną prezentacją współczesnej kultury polskiej, a będą mu towarzyszyły premiery kulturalne w Szwajcarii - w tym 1 grudnia premiera opery Karola Szymanowskiego "Król Roger" w Konzert Theater Bern. W roli tytułowej wystąpi polski baryton Mariusz Godlewski.

Podczas koncertów wystąpią między innymi Agata Zubel i Aleksander Gabryś. A kinomani będą mogli poznać twórczość reżysera Pawła Pawlikowskiego i obejrzeć "Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego.
Festiwal potrwa 10 tygodni. Sercem Culturescapes jest Bazylea, ale wydarzenia festiwalowe będą się odbywały w prawie 50 instytucjach w 18 miastach w Szwajcarii.

O promocji polskiej kultury w Szwajcarii z Łukaszem Strusińskim z Instytutu Adama Mickiewicza rozmawia Ewa Plisiecka.

IAR/ep