X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zobacz królewskie rezydencje w ramach akcji „Darmowy listopad”

04.11.2019 13:43
Turyści już po raz ósmy mogą bezpłatnie zwiedzać rezydencje polskich królów na Wawelu, w Łazienkach, w Wilanowie i w warszawskim Zamku Królewskim. 
Audio
  • Królewskie rezydencje można w listopadzie zwiedzać bezpłatnie - relacja Ewy Plisieckiej
Akcja Darmowy listopad w rezydencjach królewskich
Akcja "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich" Foto: materiały prasowe

Zamek Królewski w Warszawie, Zamek na Wawelu, warszawskie Łazienki Królewskie oraz Pałac w Wilanowie – w listopadzie te cztery rezydencje polskich królów można zwiedzać za darmo. Akcja „Darmowy listopad” – w tym roku pod hasłem „Królewski splendor” - już po raz ósmy pozwala na bezpłatne wizyty w miejscach szczególnie ważnych dla naszej historii, a jednocześnie bardzo popularnych na turystycznych szlakach. Kto rozpocznie zwiedzanie królewskich rezydencji od Krakowa, na Wawelu zobaczy komnaty królewskie, w których znajduje się bezcenny zbiór arrasów oraz skarbiec koronny i zbrojownie. Najcenniejszym eksponatem jest tu Szczerbiec - miecz koronacyjny polskich królów. Zamek pokaże także zbiór porcelany pochodzącej z Królewskiej Manufaktury w Miśni, zaliczający się do znaczących kolekcji europejskich i światowych, ale są też i niespodzianki.  

W Warszawie na zwiedzających czeka Zamek Królewski, w którym zobaczyć będzie można Apartament Wielki i Apartament Królewski. W drugiej połowie listopada, po zakończeniu wystawy „36 x Rembrandt”, do oferty dołączy parter Zamku.

W ramach akcji "Darmowy listopad" w Łazienkach Królewskich będzie można zobaczyć Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów oraz królewskimi apartamentami, Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim, Królewską Galerią Rzeźby i Galerią Rzeźby Polskiej, Pałac Myślewicki z apartamentami ks. Józefa Poniatowskiego oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa z ekspozycjami stałymi. Głównym wydarzeniem „Darmowego listopada” w Łazienkach Królewskich jest wystawa czasowa „Virtuti Militari”, prezentowana w Podchorążówce.

W Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bezpłatnie będzie można zobaczyć Apartamenty Marszałkowej Lubomirskiej, Pokoje Chińskie i Myśliwskie oraz Galerię Magazynową. Tegoroczna akcja obejmuje także zwiedzanie pałacowych ogrodów i wystawy czasowej „Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy w Oranżerii”.

IAR/ep