X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zamek Królewski

Znaki wolności. "Wystawa, która żyje"

Znaki wolności to wystawa poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Składa się na nią ok. 500 dzieł sztuki polskiej - malarstwa, grafiki rzeźby, a także filmy, dokumenty i pamiątki. Ekspozycję można oglądać do 31 marca 2019 na Zamku Królewskim w Warszawie. Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Zamek Królewski wystawa KULTURA

Najcenniejsze skrzypce w Polsce na wystawie w Warszawie

Pierwsze w powojennej Polsce skrzypce Stradivarius z 1685 roku będzie można od dziś przez dwa tygodnie oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. Instrument został zakupiony w maju przez Romana Ziemiana i Stephana Morgensterna, założycieli portalu FutureNet, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 3 dni temu nadano mu imię "Polonia".
Zobacz więcej na temat:  skrzypce wystawa stradivarius Zamek Królewski Warszawa POLSKA KULTURA

"100 lat niepodległości". Koncert na Zamku Królewskim

Dziś o godz.18 w Sali Wielkiej warszawskiego Zamku Królewskiego odbędzie się wyjątkowy koncert z cyklu "100 lat niepodległości". Jednym z wykonawców będzie Janusz Wawrowski, który zagra na skrzypcach Antonia Stradivariego z 1685 r. - pierwszych w powojennej Polsce. Bilety wciąż do nabycia.
Zobacz więcej na temat:  niepodległość koncert skrzypce Jan Sebastian Bach Antonio Vivaldi Ignacy Jan Paderewski Zamek Królewski MUZYKA POLSKA

Po Zgromadzeniu Narodowym. Komentarze polityków

- Spotkał mnie zaszczyt, że mogłem uczestniczyć w takim wydarzeniu (...). To było dla mnie przeżycie. Nie rozumiem manifestacji Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej - powiedział w Rozmowie PR24 Andrzej Kobylarz, poseł Kukiz'15. - Wydaje się, że polski parlamentaryzm ma pewne problemy. Coraz mniej jest dyskusji, a coraz więcej "szarpaniny". Posłowie otrzymują kary, są traktowani "po macoszemu" - przekonywał natomiast Paweł Kobyliński z Nowoczesnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zgromadzenie Narodowe Zamek Królewski Platforma Obywatelska Nowoczesna Sejm Senat Kukiz'15 POLSKA polityka