X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ważne inicjatywy Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Wielka promocja Polski i polskiej historii

10.12.2019 09:25
Obecnie Instytut Polski w Tel Awiwie prowadzi szeroko zakrojoną kampanię informacyjną o Polsce. Kampania składa się z sześciu reportaży w formacie audio-wideo poświęconych stosunkom polsko-żydowskim, publikowanych na największym w Izraelu, portalu internetowym Walla!News
Audio
  • Cenne działania Instytutu Polskiego w Tel-Awiwie. Rozmowa z Joanną Hofman, dyrektor placówki [posłuchaj]
Otwarcie wystawy Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice w Kirjat Mockin
Otwarcie wystawy "Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice" w Kirjat MockinFoto: twitter.com@mmagierowski

Instytut Polski w Tel Awiwie zajmuje się upowszechnianiem polskiej kultury, wiedzy o historii oraz dziedzictwie narodowym w Izraelu, a także promocją współpracy w dziedzinie kultury, edukacji, nauki oraz życia społecznego. Robi to w interesujący, nowatorki sposób, używając nowoczesnych narzędzi, sięgając m.in. po Internet i media społecznościowe.

Od 2018 roku Instytut Polski publikuje w języku hebrajskim, w social mediach, portrety Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. -Zainteresowanie tymi publikacjami przerosło nasze oczekiwania, nie spodziewaliśmy się aż takiej reakcji ze strony Izraelczyków. Historia osobista, historia człowieka bardzo porusza i ma ogromny ładunek emocjonalny - mówi Joanna Hofman, dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie.

O przeszłości placówka stara się mówić poprzez młodych ludzi, realizując projekty z polskimi i izraelskimi studentami.

Polscy studenci przeprowadzili wywiady z rodzinami Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, tymi którzy ratowali w czasie II wojny Żydów. Izraelscy studenci rozmawiali w tym czasie z ocalonymi, właśnie przez te rodziny. Instytut zorganizował im wizyty studyjne w Polsce. Dla izraelskiej młodzieży był to pierwszy pobyt w naszym kraju. Mogli się spotkać ze swoimi rówieśnikami.

-Mogli poznać Polskę nowoczesną, kreatywną, otwartą. Polscy studenci przyjechali również do Izraela na wizytę studyjną. Powstała z tego niesamowita publikacja, "Ocaliłem, ocalałem" - mówi Polskiemu Radiu dla Zagranicy Joanna Hofman. - Przetłumaczyliśmy to na język polski i hebrajski. Jest to nasza wspólna, dramatyczna przeszłość widziana oczami młodych ludzi - dodaje dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie.

W sierpniu placówka zorganizowała wizytę izraelskich nauczycieli w Polsce. Mieli okazję spotkać się z polskimi nauczycielami.

-Byli niezwykle wzruszeni kiedy zobaczyli, że w Muzeum Katyńskim upamiętnieni są oficerowie pochodzenia żydowskiego, którzy zginęli w Katyniu. Oni się tego nie spodziewali, byli bardzo poruszeni - opowiada Joanna Hofmann i dodaje, że projektów promujących Polskę było dużo więcej. W planach są kolejne inicjatywy.

Obecnie Instytut Polski w Tel Awiwie prowadzi szeroko zakrojoną kampanię informacyjną o Polsce. Kampania składa się z sześciu reportaży w formacie audio-wideo poświęconych stosunkom polsko-żydowskim, publikowanych na największym portalu internetowym Walla!News w Izraelu.(www.walla.co.il). Każdy odcinek poświęcony jest odrębnemu tematowi. Pierwszy dotyczył na przykład dziedzictwa żydowskiego.(https://familyguide9.walla.co.il/item/3324847)

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Haliny Ostas z Joanną Hofman, dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie.

Zobacz więcej na temat: Izrael MSZ Tel Awiw