X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Premiera "Halki" Stanisława Moniuszki w Theater an der Wien

15.12.2019 18:58
Wieczorem odbędzie się premiera "Halki" w reżyserii Mariusza Trelińskiego w wiedeńskim Theater an der Wien. W jednym z najważniejszych teatrów operowych świata dzieło Stanisława Moniuszki zabrzmi w oryginalnej wersji językowej. Reżyser przeniósł operę w czasie, do PRL-u, lat 70.
Audio
  • Premiera "Halki" Stanisława Moniuszki w Wiedniu. Relacja Agaty Woźniak [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne. Stanisław Moniuszko - Suite z Opery Halka
Zdjęcie ilustracyjne. Stanisław Moniuszko - Suite z Opery "Halka"Foto: You Tube

"Spektakl symbolicznie zwieńczy obchody Roku Moniuszkowskiego, ustanowionego z okazji dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora" - mówi wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Dodaje, że to ostatni akcent roku niebywale bogatego w różnego typu wydarzenia poświęcone kompozytorowi. Zdaniem wicepremiera Piotra Glińskiego, ten jubileusz został godnie zrealizowany przez naszych artystów i instytucje kultury. "Kończymy Halką - symbolem polskiej kultury, w Wiedniu będzie królował Stanisława Moniuszko" - mówi szef resortu kultury.

Na scenie wystąpią czołowi polscy artyści. Piotr Beczała wykona partie Jontka, a partie Janusza - Tomasz Konieczny. Ponadto w przedstawieniu premierowym wystąpią m.in. Corinne Winters jako Halka, Alexey Tikhomirov w roli Stolnika, Natalia Kawałek jako Zosia, a Dziembę zagra Lukas Jakobski. Autorem scenografii jest Boris Kudlicka. Orkiestrę Symfoniczną Austriackiego Radia oraz Chór Arnolda Schoenberga poprowadzi Łukasz Borowicz.

Przedstawienie jest koprodukcją Theater an der Wien i Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Kolejne pokazy odbędą się 17, 19, 22, 29 i 31 grudnia.

11 lutego przedstawienie trafi na deski Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

IAR/ho