X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Mińsku rozpoczęły się 27. Międzynarodowe Targi Książki

05.02.2020 15:13
27. Międzynarodowe Targi Książki rozpoczęły się w Mińsku. To największa tego typu impreza na Białorusi. Na polskim stoisku jest prezentowanych ponad 600 tytułów.
Audio
  • W Mińsku startują 28 Międzynarodowe Targi Książki. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
27. Międzynarodowe Targi Książki w Mińsku
27. Międzynarodowe Targi Książki w MińskuPR/Włodzimierz Pac

Dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Cezary Karpiński powiedział, że na targach jest prezentowanych kilka nowych tłumaczeń. - Prezentujemy nowe wydanie w języku białoruskim "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy" - Sergiusza Piaseckiego. Jest kontynuacja "Samotności w sieci" Janusza Wiśniewskiego. Prezentujemy również utwory wybrane Zbigniewa Herberta - powiedział Cezary Karpiński.

Fot.: Polskie Radio/Włodzimierz Pac Fot.: Polskie Radio/Włodzimierz Pac

Grzegorz Guzowski - prezes wydawnictwa Ars Polona, które prezentuje najwięcej książek na polskim stoisku powiedział, że do Mińska przywiózł zarówno nowości, jak i klasykę polskiej literatury. - Ogółem mamy ponad 500 tytułów - po to aby każdy mógł znaleźć coś ciekawego. Mamy to co jest potrzebne Polakowi czy Białorusinowi, który chciałby poznać bieżąca literaturę , historię i geografię Polski - powiedział Grzegorz Guzowski.


Fot.: Polskie Radio/Włodzimierz Pac Fot.: Polskie Radio/Włodzimierz Pac

Targi Książki w Mińsku potrwają do 9 lutego. W tym czasie na polskim stoisku będą się odbywać prezentacje nowych wydań, spotkania z autorami i tłumaczami oraz ilustratorami książek.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Mińsk Białoruś targi