X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Anna Fotyga o albumach poświęconych ofiarom katastrofy smoleńskiej: wyjątkowe dzieło

09.04.2020 15:11
- Wyjątkowe, pomnikowe dzieło - tak europosłanka Anna Fotyga określiła albumy Polskiego Radia wydane, by upamiętnić 10.rocznicę katastrofy smoleńskiej i uczcić ofiary. Polskie Radio wydało dwa unikatowe albumy - "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku".
Audio
  • Anna Fotyga przyznała, że zainteresowała się albumami już wcześniej, kiedy słyszała zapowiedzi na antenach Polskiego Radia.
10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 osób znajdujących się na pokładzie rządowego samolotu
10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 osób znajdujących się na pokładzie rządowego samolotuIAR/Krystian Dobuszyński

- Odsłuchałam. Piękne dzieło, byłam i jestem wzruszona słuchając. To jest wyjątkowe, pomnikowe dzieło edytorskie - powiedziała była minister spraw zagranicznych. Dodała, że zainteresowała się albumami już wcześniej, kiedy słyszała zapowiedzi na antenach Polskiego Radia. - Słysząc o takich zamiarach wydania na 10.rocznicę albumów poprosiłam moich współpracowników o zakup większej liczby, bo w mojej działalności poselskiej często organizuję konkursy. Myślę, że to będzie wspaniała nagroda dla młodych osób, które wygrywają takie konkursy - powiedziała Anna Fotyga.

Album "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" jest pełnym fonograficznym kompendium wiedzy na temat prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Na pięciu płytach CD zamieszczone są archiwalne wypowiedzi prezydenta z całego okresu jego urzędowania, a także fotografie dokumentujące jego prezydenturę.


Fot.: Polskie Radio

Na album "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku" trafiły zarejestrowane w czasie uroczystości żałobnych, archiwalne nagrania wypowiedzi ważnych postaci Kościoła oraz polskiej polityki i najnowszej historii. Ta część albumu zawiera też listę 96 ofiar katastrofy wraz z biogramami. Ponadto płyta zawiera zapis nadzwyczajnego koncertu symfonicznego w hołdzie ofiarom katastrofy, który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego 18 kwietnia 2010 roku.


Fot.: Polskie Radio

Płyty są do nabycia w sklepie Polskiego Radia. Patronat nad wydawnictwami objęła Rada Mediów Narodowych.

Płyty do nabycia w sklepie Polskiego Radia: 

* "Prezydent RP Lech Kaczyński ​ Świadectwo"

* "Smoleńsk – ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku"

IAR/dad