X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
katastrofa w Smoleńsku

Publicysta: nie rozumiem dlaczego Trybunał abstrahował od wyników ekshumacji

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w postępowaniu dotyczącym skarg rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które sprzeciwiały się ekshumacji swoich bliskich. Uznano, że działania prokuratury naruszyły artykuł 8. Konwencji Praw Człowieka, który mówi o poszanowaniu życia prywatnego i rodzinnego. – Wyrok jest zaskakujący. Nie rozumiem dlaczego Trybunał abstrahował od wyników ekshumacji – powiedział Marek Pyza z tygodnika „Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo ekshumacja katastrofa w Smoleńsku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu katastrofa smoleńska

Polscy śledczy w Smoleńsku. Będzie przełom ws. katastrofy?

Polscy prokuratorzy w piątek kończą w Smoleńsku prace przy wraku samolotu Tu-154M. Grupa, w której składzie są przedstawiciele prokuratury i technicy kryminalistyczni, od poniedziałku prowadziła dodatkowe oględziny m.in. elementów konstrukcyjnych samolotu. W Polskim Radiu 24 komentarz Piotra Skwiecińskiego, publicysty. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku polityka prokuratura

Szef MSZ o wizycie śledczych w Smoleńsku: doceniamy ten gest

Polscy prokuratorzy przebywają obecnie w Smoleńsku, gdzie oglądają wrak samolotu TU-154 M. Wizyta ma potrwać do piątku. O jej przebiegu mówił w rozmowie PolskieRadio24.pl Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych. - Dostrzegamy działanie Rosji zgodne z naszymi oczekiwaniami - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz Rosja Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Forum Ekonomiczne w Krynicy

Tomasz Sakiewicz: gest Rosjan jest dla Polski upokarzający

– Polscy prokuratorzy muszą przejść cały ten cyrk, w którym Rosjanie udają, że Polacy coś badają – tak do zezwolenia strony rosyjskiej na przybycie prokuratorów z naszego kraju do Smoleńska odniósł się Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. W audycji „Spojrzenie na Wschód” dyskusja o powodach, dla których Rosjanie zdecydowali się na taki właśnie krok.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska lotnictwo polityka

Czy w Smoleńsku doszło do podmiany „czarnych skrzynek?

– Postawiliśmy tezę, że rejestratory zostały podmienione – powiedział Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny portalu niezależna.pl. W środowym wydaniu "Gazeta Polska" opublikowała protokoły oględzin miejsca katastrofy smoleńskiej. Z tekstu wynika, że mogło dojść do zamiany rejestratorów lotu prezydenckiego Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska lotnictwo

Ekspert: podmienienie zapisu "czarnej skrzynki" wymagałoby tygodni pracy

- Podmienienie urządzenia, w krótkim czasie, jest mało prawdopodobne - powiedział w audycji Sztuka Słuchania Tomasz Tuchołka, konstruktor tzw. "czarnych skrzynek". Specjalista w ten sposób odniósł się do informacji "Gazety Polskiej" o możliwym podmienieniu rejestratorów przez Rosjan po katastrofie polskiego tupolewa pod Smoleńskiem. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku

Trzeci dzień pracy polskich prokuratorów w Smoleńsku

W Smoleńsku polscy prokuratorzy kontynuują oględziny wraku samolotu Tu-154M. Trzeci dzień badane i fotografowane są fragmenty maszyny, która rozbiła się na lotnisku Siewiernyj 10 kwietnia 2010 roku. W katastrofie zginął prezydent Lech Kaczyński oraz 95 towarzyszących mu osób. Delegacja leciała do Katynia, aby oddać hołd oficerom zamordowanym przez oprawców z NKWD.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku prokuratura Katyń katastrofa smoleńska

Jak będą wyglądać wspólne oględziny wraku w Smoleńsku?

- W oględzinach mają uczestniczyć polscy prokuratorzy wraz z ekspertami oraz przedstawiciele komitetu śledczego Rosji, pracownicy głównego zarządu kryminalistyki. Przebieg prac będzie rejestrowany - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Włodzimierz Pac. Rosyjska agencja TASS podała, że polscy śledczy będą uczestniczyć w badaniu elementów wraku Tu-154M, który rozbił się pod smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Włodzimierz Pac katastrofa w Smoleńsku Rosja POLSKA