X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
katastrofa w Smoleńsku

Publicysta o przesłuchaniu tłumaczki: skomplikowana sprawa

– Może powstać wrażenie, że jeżeli nie udało się "dopaść" Donalda Tuska bezpośrednio, na podstawie jego zeznań, to próbuje się to zrobić przez panią tłumacz – ocenił Michał Wróblewski. Dziennikarz Wirtualnej Polski odniósł się w ten sposób do decyzji Prokuratury o przesłuchaniu Magdaleny Fitas-Dukaczewskiej, tłumaczki byłego premiera Donalda Tuska, w śledztwie związanym z katastrofą smoleńską.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Prokuratura Krajowa prokuratura Donald Tusk tłumacz Władimir Putin

Tłumaczka Donalda Tuska ze Smoleńska odmówiła zeznań

Prokuratura Krajowa poinformowała, że przerwano przesłuchanie tłumaczki Magdaleny Fitas-Dukaczewskiej jako świadka w śledztwie dotyczącym tzw. zdrady dyplomatycznej. Rzeczniczka prokuratury Ewa Bialik powiedziała, że przesłuchanie zostało przerwane do czasu rozstrzygnięcia przez sąd postanowienia prokuratora o zwolnieniu świadka z tajemnicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku prokuratura Donald Tusk Władimir Putin tłumacz

Piotr Apel: były przewodniczący KNF poczuł się zbyt pewnie

– Sprawa dotycząca KNF to historia przede wszystkim o pysze władzy. Były już przewodniczący poczuł się tak spokojny i pewny na swoim stanowisku, że wskazał szefowi jednego z banków, kto ma być w jego radzie nadzorczej – powiedział Piotr Apel, poseł ruchu Kukiz’15. W audycji "Przekładaniec Jachowicza" skomentował najważniejsze wydarzenia polityczne z ostatnich dni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka KNF komisja nadzoru finansowego Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Piotr Apel

Debata Dnia. Kto ma rację w sporze Kaczyński-Wałęsa?

- Nie da się obronić stwierdzenia, że Jarosław Kaczyński dawał jakiekolwiek dyspozycje dotyczące lądowania w Smoleńsku - ocenił w Debacie Dnia Michał Wróblewski z "Wirtualnej Polski". W Polskim Radiu 24 o sporze pomiędzy prezesem PiS a Lechem Wałęsą, dotyczącym słów byłego prezydenta, mówiła również Anna Sarzyńska z Telewizji Polskiej. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 katastrofa w Smoleńsku Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa

Proces Jarosław Kaczyński kontra Lecha Wałęsa. Komentarze

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa zeznawali w Sądzie Okręgowym w Gdańsku na rozprawie w procesie o ochronę dóbr osobistych z powództwa prezesa PiS przeciwko byłemu prezydentowi. W Polskim Radiu 24 komentarze Jaremy Piekutowskiego (Nowa Konfederacja), Agatona Kozińskiego (Polska The Times) i Tomasza Sakiewicza (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lech Wałęsa Jarosław Kaczyński katastrofa w Smoleńsku Gdańsk

Michał Karnowski: rozprawa przekształcona w akt oskarżenia

– Przebieg rozprawy sugeruje, że możemy spodziewać się, potocznie mówiąc, przekrętu. Był to ponury obraz polskiego sądownictwa – powiedział Michał Karnowski z tygodnika "Sieci". W audycji "Północ-Południe" skomentował czwartkową rozprawę z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Lechowi Wałęsie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa sąd Gdańsk katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku polityka

Publicysta: zarzut Lecha Wałęsy urąga zdrowemu rozsądkowi

– Trudno mi dobrać odpowiednie słowa, by opisać zachowanie i słowa byłego prezydenta – powiedział Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. W czwartek w gdańskim Sądzie Okręgowym odbyła się rozprawa w procesie o ochronę dóbr osobistych z powództwa prezesa Prawa i Sprawiedliwości przeciwko Wałęsie. Temat skomentował również Stanisław Skarżyński z "Gazety Wyborczej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lech Wałęsa Jarosław Kaczyński katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska sąd Gdańsk polityka

Tomasz Truskawa: w sprawie wraku Polska zakładnikiem UE

- Buńczuczna postawa Rosji raczej nie wróży dobrze rozwiązaniu problemu z wrakiem – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu rozpoczęła się debata na temat katastrofy smoleńskiej. Po debacie uczestnicy zagłosują nad projektami raportu i rezolucji w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Smoleńsk katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Rada Europy Rosja