Polskie Radio
Section05
katastrofa w Smoleńsku

"Donald Tusk był premierem marionetkowym". Stefan Hambura i Piotr Walentynowicz o przesłuchaniu byłego premiera

Nie milkną echa przesłuchania Donalda Tuska w warszawskim Sądzie Okręgowym. Były premier stawił się w roli świadka w procesie między innymi byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Przesłuchanie szefa Rady Europejskiej w sprawie organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 roku odbyło się na wniosek członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Stefan Hambura katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska POLSKA

Mecenas Hambura: Donald Tusk był premierem marionetkowym

Mecenas Stefan Hambura, zapowiedział w Polskim Radiu 24, że latem powinien zakończyć się proces sądowy w sprawie organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyńsku 10 kwietnia 2010. Adwokat, który jest jednym z pełnomocników oskarżycieli prywatnych w procesie b. szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego i czterech innych osób, powiedział, że kluczowy materiał dowodowy został już zebrany.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski Donald Tusk Stefan Hambura Lech Kaczyński POLSKA

Donald Tusk przesłuchany w procesie Tomasza Arabskiego [WIDEO]

Po blisko pięciu godzinach w warszawskim Sądzie Okręgowym zakończyło się przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska w procesie między innymi byłego szefa jego kancelarii Tomasza Arabskiego. Chodzi o organizację wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. Oskarżyciele prywatni - część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej - zarzucają byłemu szefowi KPRM i czterem innym urzędnikom niedopełnienie obowiązków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Szczecin katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski

"Dowiedzieliśmy się jak wygląda stan wiedzy Donalda Tuska"

Były premier Donald Tusk zeznawał przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie Tomasza Arabskiego. Przed godziną 13:00 sąd zdecydował, że przesłuchanie będzie kontynuowane w trybie niejawnym i ogłosił czterdziestominutową przerwę. Przesłuchanie byłego premiera komentowali w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski („Do Rzeczy”), prof. Andrzej Gil (politolog z KUL) i dr Piotr Zakrzewski (politolog z UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku Tomasz Arabski

Proces Tomasza Arabskiego. Tusk ma zeznawać jako świadek

W poniedziałek 23 kwietnia były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w procesie b. szefa swojej kancelarii Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. O zeznaniach Donalda Tuska mówili w audycji Debata Poranka Łukasz Warzecha (Do Rzeczy) i Marcin Bąk (TV Republika).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Tomasz Arabski katastrofa w Smoleńsku

V Forum Polonijne w "amerykańskiej Częstochowie"

Drugi i ostatni dzień V Forum Polonijnego w "amerykańskiej Częstochowie". Konferencja jest poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, relacjom polsko-żydowskim oraz walce o dobre imię naszego kraju. O forum i obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (red. na. "Gazety Polskiej") i Tadeusz Antoniak (jeden z organizatorów obchodów).
Zobacz więcej na temat:  USA katastrofa w Smoleńsku Polonia w USA Polacy za granicą Antoni Macierewicz

Bronisław Komorowski w prokuraturze. Chodzi o Smoleńsk

Były prezydent Bronisław Komorowski stawił się w czwartek w Prokuraturze Krajowej, gdzie ma zostać przesłuchany w ramach postępowania dotyczącego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku. Komorowski pojawił się w prokuraturze przed godz. 10 w towarzystwie funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa i prawników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Komorowski katastrofa smoleńska Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku

Raport techniczny podkomisji smoleńskiej. Komentarze publicystów

Według wprowadzenia do raportu technicznego samolot uległ destrukcji w powietrzu w wyniku eksplozji; podkreślono w nim też, że na katastrofę Tu-154 M złożył się szereg świadomych działań: w obszarze remontu samolotu, przygotowania wizyty w Katyniu, świadome, fałszywe sprowadzenie samolotu do lądowania przez rosyjskich kontrolerów, awarie i eksplozje. Raport techniczny podkomisji smoleńskiej komentowali w Polskim Radiu 24 Grzegorz Wierzchołowski (niezależna.pl), Adrian Stankowski („Gazeta Polska Codziennie”) i Paweł Lisicki (red. nacz. „Do Rzeczy”).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk Lech Kaczyński katastrofa w Smoleńsku