Polskie Radio
Section05
katastrofa w Smoleńsku

Wspominamy tych, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku - Janusz Krupski

- Janusz był człowiekiem o bardzo silnym poczuciu powinności wobec Boga i ojczyzny. Wierzył w sens zwalczania zła dobrem. Między innymi dobrym słowem prawdy. I takie słowo przekazywało redagowane przez niego podziemne pismo "Spotkania" - wspominała Janusza Krupskiego jego teściowa Jadwiga Puzynina. W audycji opowiadał o nim Piotr Jegliński.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Janusz Krupski wspomnienie katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Piotr Jegliński Jadwiga Puzynina Joanna Krupska

Anna Fotyga o albumach poświęconych ofiarom katastrofy smoleńskiej: wyjątkowe dzieło

- Wyjątkowe, pomnikowe dzieło - tak europosłanka Anna Fotyga określiła albumy Polskiego Radia wydane, by upamiętnić 10.rocznicę katastrofy smoleńskiej i uczcić ofiary. Polskie Radio wydało dwa unikatowe albumy - "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku".
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

"To wieczna lekcja, której udziela prezydent Lech Kaczyński". Krzysztof Czabański o albumach Polskiego Radia

- W tych wystąpieniach pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w rozmowach, które odbywał na antenach Polskiego Radia, a które są właśnie zarejestrowane na płytach w tych wydawnictwach, jest wiele wskazań dla bieżącej polityki - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Czabański o albumach wydanych przez Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy na smoleńskim lotnisku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku

TYLKO U NAS "Tata był do bólu niezależny i takim pozostał do końca". Janusza Kochanowskiego wspomina jego syn Mateusz

- Po 10 latach wiele rzeczy osobistych Taty w jego domowym gabinecie pozostało w stanie nienaruszonym i pozostają tam, gdzie były w dniu jego śmierci - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Mateusz Kochanowski, syn Janusza Kochanowskiego zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku POLSKA katastrofa smoleńska Janusz Kochanowski

Rząd Tuska zaprzepaścił szansę na szybkie wyjaśnienie tragedii. Holendrzy ws. MH17 działali skutecznie

Dwa lata po katastrofie samolotu Malaysia Airlines, który w 2014 roku został zestrzelony nad Ukrainą, opublikowano raport międzynarodowego zespołu śledczego. Wskazuje on jednoznacznie na odpowiedzialność Rosji, od marca toczy się w tej sprawie proces. W przypadku katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, nadal nie udało się osądzić winnych tej tragedii. Szansę na szybkie dotarcie do prawdy zaprzepaściły fatalne decyzje rządu Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2019 katastrofa w Smoleńsku samolot Malezja Rosja Holandia Tomasz Arabski Ukraina

Szef KPRM: obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się w Warszawie

- W najbliższych godzinach przedstawimy informacje, jak będą wyglądały obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Będą one organizowane w Warszawie - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Podkreślił, że obchody będą skromne z uwagi na panującą sytuację epidemiczną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk 2020 katastrofa smoleńska rocznica Michał Dworczyk

Dr Tomasz Żukowski: po katastrofie nastąpiła błyskawiczna zmiana wizerunku prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- Prezydent Lech Kaczyński był bardzo atakowany podczas swojej kadencji. Dziennikarz Piotr Zaremba nazwał to "przemysłem pogardy", a głównym inżynierem tych działań był Janusz Palikot. (...) Po katastrofie Polacy stwierdzili, że Lech Kaczyński był mężem stanu, że to był człowiek, któremu zależało na Polsce - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Kaczyński katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

Paweł Nowacki: w TVP budowaliśmy nastrój głębokiej powagi narodowych dni żałoby

- Gdy informacje o tej tragedii się potwierdziły, natychmiast dotarło do mnie, że w obecnej sytuacji musimy realizować nie tylko segment informacyjny, publicystyczny, ale że nasza antena musi od teraz budować nastrój głębokiej powagi narodowych dni żałoby - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Paweł Nowacki, który w czasie gdy trwały przygotowania do wizyt polskich władz w Katyniu 7 i 10 kwietnia 2010 roku, kierował działem publicystyki w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Szef KPRM przedstawił plan uroczystości

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej będą miały charakter kameralny. Hołd ofiarom oddadzą najważniejsze osoby w państwie. Głównym miejscem uroczystości będzie plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Smoleńsk katastrofa smoleńska katastrofa lotnicza katastrofa w Smoleńsku Lech Kaczyński Michał Dworczyk IAR pandemia

Wizyta polskiej delegacji w Smoleńsku przełożona. Dworczyk: Rosja nie przekazała jednoznacznej odpowiedzi

- Zapadła decyzja o przełożeniu wizyty delegacji rządowej w Smoleńsku - zapowiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak wyjaśnił, wizyta odbędzie się w późniejszym terminie. - Rosja nie przekazała nam jednoznacznej odpowiedzi ws. logistycznych - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku POLSKA Michał Dworczyk Rosja rocznica

"Kontynuacja misji publicznej". Krzysztof Czabański o wydawnictwach na 10. rocznicę Smoleńska

- Wydanie tych albumów to przede wszystkim kontynuacja misji publicznej, powinności Polskiego Radia i mediów publicznych - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk 2020 katastrofa w Smoleńsku Polskie Radio media publiczne Krzysztof Czabański Rada Mediów Narodowych Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Niezwykły album Polskiego Radia. Krzysztof Czabański: ma pomnikowy charakter

- Wydaje mi się, że to jest bardzo ważny element sprawowanej misji publicznej. Dzięki temu archiwa nie są zamknięte na głucho, a dokumenty nie przepadają, bo jak wiemy część archiwów była kiedyś niszczona - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych o albumach wydanych przez Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem.
Zobacz więcej na temat:  film polski Krzysztof Czabański Rada Mediów Narodowych katastrofa w Smoleńsku Lech Kaczyński Henryk Mikołaj Górecki Dwójka Jakub Kukla Polskie Radio

Wspomnienie śp. Janiny Fetlińskiej. Stanisław Karczewski: była osobą o wysokiej kulturze

Doktor nauk medycznych w zakresie pielęgniarstwa, a także senator Prawa i Sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24, w cyklu wspomnień o ofiarach katastrofy smoleńskiej, śp. Janinę Fetlińską wspominał wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Była niezwykle miłą osobą, z którą chciało się nawiązać kontakt i z którą chciało się rozmawiać - powiedział gość Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Stanisław Karczewski wspomnienie rocznica