Polskie Radio
Section05
katastrofa w Smoleńsku

Antoni Macierewicz oskarża szefa MON o bezprawne działania. Kosiniak-Kamysz: to bzdury

Antoni Macierewicz, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, zarzucił szefowi MON Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi m.in. to, że podjął on "bezprawne działanie z jedynym legalnym raportem dotyczącym zbrodni smoleńskiej", czyli tym, który sporządziła podkomisja kierowana przez Macierewicza. - To bzdury - odpowiedział szef MON.
Zobacz więcej na temat:  MON Antoni Macierewicz Władysław Kosiniak-Kamysz katastrofa w Smoleńsku Wojsko Polskie POLSKA polityka

Macierewicz: Kosiniak-Kamysz chce ukryć prawdę o Smoleńsku. Będzie wniosek do prokuratury

- Przyjęliśmy decyzję dotyczącą skierowania do prokuratury wniosku o przestępstwie ministra obrony narodowej, bo jego działanie jest przestępstwem - oświadczył Antoni Macierewicz, który przewodniczył podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku Ministerstwo Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz katastrofa smoleńska

Podkomisja smoleńska zlikwidowana? Macierewicz: ukrywanie, zakłamywanie zbrodni

- To był początek ataku Rosji na Europę, taki był sens tego morderstwa, by zamordować wybitnego polityka i jego elitę, która walczyła o niepodległość i blokowała możliwość rosyjskiego sojuszu z Niemcami i żeby zastraszyć całą Europę. Taki by sens tego, co zrobił Putin, a pan Donald Tusk ratuje Putina, wiedząc, że to jest kłamstwo, to rzecz wstrząsająca, nawet Bierut tak się nie zachowywał - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były mister obrony.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Sejm katastrofa w Smoleńsku Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska

MON likwiduje podkomisję smoleńską. Jest decyzja ministra Kosiniaka-Kamysza

Podkomisja smoleńska kierowana przez Antoniego Macierewicza zostanie zlikwidowana. Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz uchylił decyzję o powołaniu tego gremium.Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk przekazał na konferencji prasowej, że podkomisja zostaje zlikwidowana natychmiast, a jej członkowie do poniedziałku zostali zobligowani do rozliczenia się z dokumentacji, nieruchomości oraz sprzętów używanych do prac podkomisji. Członkom zostały też cofnięte upoważnienia i pełnomocnictwa do działań związanych z pracami gremium.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku MON Antoni Macierewicz komisja śledcza Ministerstwo Obrony Narodowej

Ryszard Kaczorowski. "To był człowiek, który nie grał. Jego życie było służbą"

Działacz społeczny, harcmistrz, komendant chorągwi Szarych Szeregów, a przede wszystkim ostatni prezydent RP na uchodźstwie. Jego życie obfituje w daty i wydarzenia symboliczne. 104 lata temu, 26 listopada 1919 roku, urodził się Ryszard Kaczorowski. 
Zobacz więcej na temat:  emigracja harcerstwo HISTORIA Kazimierz Sabbat Lech Wałęsa Londyn Monte Casino Ryszard Kaczorowski Smoleńsk 2022 Smoleńsk 2021 katastrofa w Smoleńsku

"Jest dla ludzi wielkiego ducha, a nie politykierów z antykościelnymi kompleksami". Ks. Bartołd o polityce

W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości proboszcz Archikatedry św. Jana w Warszawie ks. Bogdan Bartołd mówił podczas mszy św. w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, że "polityka to zadanie dla ludzi wielkiego ducha, a nie dla politykierów z antykościelnymi kompleksami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bogdan Bartołd katastrofa w Smoleńsku Msza święta Warszawa społeczeństwo

Witold Jurasz wspomina pierwsze godziny po katastrofie smoleńskiej. "Mówienie o dobrej woli Rosjan było absurdem"

Bałagan, amatorstwo ówcześnie rządzących i naiwności wobec Rosjan, którzy od początku, świadomie prowadzili grę przeciwko Polakom - taki obraz wyłania się ze wspomnień byłego dyplomaty Witolda Jurasza, który w swojej książce opisuje ostatnie minuty przed i pierwsze godziny po katastrofie w Smoleńsku.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa lotnicza katastrofa w Smoleńsku POLSKA KSIĄŻKA historie Smoleńsk

"Welt": śmierć Prigożyna przypomina inne katastrofy lotnicze, takie jak Smoleńsk w 2010 roku

Pytania dotyczące śmierci w katastrofie lotniczej szefa grupy Wagnera, Jewgienija Prigożyna, przypominają inne przypadki, za którymi stali dyktatorzy, tacy jak Hitler czy Stalin. Są podejrzenia, że to Putin stoi za katastrofą polskiego samolotu w 2010 roku – zauważył historyk Berthold Seewald na łamach dziennika "Welt". Przypomniał też o niewyjaśnionej katastrofie samolotu Władysława Sikorskiego.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Władimir Putin Grupa Wagnera Ukraina wojna na Ukrainie

"Mamy pozostać strażnikami pamięci". W Warszawie odprawiono Mszę świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Proboszcz Archikatedry św. Jana w Warszawie ksiądz Bogdan Bartołd mówił podczas Mszy świętej w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, że modlitwa za tych co zginęli, jest wołaniem o prawdę i chroni nas przed zapomnieniem. W archikatedrze modlono się w intencji ofiar katastrofy i Ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Msza święta Kościół katolicki wiara POLSKA społeczeństwo

Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. "Czas jest ciągle naznaczony bólem i tyloma pytaniami"

Proboszcz archikatedry warszawskiej ksiądz Bogdan Bartołd powiedział, że od ponad trzynastu lat, czas po tragedii smoleńskiej wciąż jest naznaczony bólem. W archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie modlono się - jak każdego miesiąca - w intencji ofiar. W Eucharystii udział wzięli m.in. politycy Zjednoczonej Prawicy na czele z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa POLSKA katastrofa w Smoleńsku historia Polski

VI Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. Uczestnicy uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Uczestnicy VI Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy złożyli w Sejmie kwiaty przed tablicami pamiątkowymi: prezydenta Lecha Kaczyńskiego, świętego Jana Pawła II, parlamentarzystów - ofiar katastrofy smoleńskiej i marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku POLSKA Rosja Smoleńsk prezydent Lech Kaczyński Polonia katastrofa smoleńska historia Polski społeczeństwo