Polskie Radio
Section05
Anna Fotyga

Anna Fotyga o albumach poświęconych ofiarom katastrofy smoleńskiej: wyjątkowe dzieło

- Wyjątkowe, pomnikowe dzieło - tak europosłanka Anna Fotyga określiła albumy Polskiego Radia wydane, by upamiętnić 10.rocznicę katastrofy smoleńskiej i uczcić ofiary. Polskie Radio wydało dwa unikatowe albumy - "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku".
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

TYLKO U NAS "Jestem zwolenniczką silnego NATO". Anna Fotyga podkreśla wartość Sojuszu

Europosłanka Anna Fotyga powiedziała Polskiemu Radiu, że jest zwolenniczką silnego NATO i będzie przekonywała do swoich tez podczas prac nad reformą Sojuszu. Była minister spraw zagranicznych znalazła się w 10-osobowej grupie ekspertów, którą powołał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Anna Fotyga jest jedyną przedstawicielką krajów Europy Środkowo-Wschodniej w tym gronie.
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga NATO USA Stany Zjednoczone POLSKA

"To wielki sukces". Wiceszef MON o obecności Anny Fotygi w tzw. Grupie Mędrców NATO

- Fakt, że minister Anna Fotyga jest w tej grupie dziesięciu ekspertów, którzy będą przedstawiali swoją perspektywę dla NATO, to dla nas bardzo dobra wiadomość. Jest to kwestia interesu również naszego regionu, ale też całego NATO - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Europa bezpieczeństwo Anna Fotyga Adrian Klarenbach

Walka z rosyjską dezinformacją i propagandą. Apel Anny Fotygi do szefa dyplomacji UE

Europoseł Anna Fotyga zaapelowała o powiększenie unijnej grupy do walki z dezinformacją i propagandą ze strony Rosji. Polska deputowana napisała w tej sprawie do szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Argumentowała, że kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa jest wykorzystywany przez przeciwników Zachodu, którzy nasilają akcje propagandowe i dezinformacyjne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Anna Fotyga Rosja dezinformacja dyplomacja Europa

Jacek Sasin: polityka historyczna jest nierozerwalnie związana z Lechem Kaczyńskim

Byli współpracownicy Lecha Kaczyńskiego w radiowej Jedynce postawili tezę, że prezydent Lech Kaczyński jako pierwszy dostrzegł i zrozumiał wagę wspólnej pamięci narodu. Nie skupiał się na pielęgnowaniu pamięci wewnątrz kraju, ale starał się przekazywać polskie stanowisko na zewnątrz.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński polityka historyczna Jacek Sasin Barbara Fedyszak-Radziejowska Anna Fotyga Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Anna Fotyga o Aleksandrze Szczygło: połączyła nas przyjaźń z Lechem Kaczyńskim

- Pamiętam taką scenkę podczas inauguracji, kiedy prezydent przejmował zwierzchnictwo nad wojskiem. Był mróz, było ciemno, bo to odbywało się po południu. Wśród wszystkich oficjeli stało dwoje jednak niższych urzędników, Olek Szczygło i ja. Ludzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego - w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Fotyga wspominała zmarłego w katastrofie smoleńskiej Aleksandra Szczygło
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Anna Fotyga katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Aleksander Szczygło