Polskie Radio
Section05
Anna Fotyga

"Naszym obowiązkiem jest wspierać premiera". Anna Fotyga o negocjacjach ws. budżetu UE

- Są momenty, kiedy można dyskutować, ale są też momenty, kiedy trzeba stanąć murem za osobą, która ma negocjacyjny mandat. Na oceny przyjdzie jeszcze czas. Osoby z zewnątrz zwykle nie mają pełnej wiedzy na temat procesu negocjacji. Czasem jest to też próba charakterów, nie tylko argumentów merytorycznych - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Anna Fotyga. 
Zobacz więcej na temat:  budżet ue budżet unijny fundusze europejskie fundusze unijne Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Anna Fotyga POLSKA

Anna Fotyga żąda stanowczej reakcji KE w sprawie lobbingu wspierającego Nord Stream 2

Europoseł Anna Fotyga wezwała Komisję Europejską do stanowczej reakcji na lobbing w Unii wspierający budowę Nord Streamu 2 i krytykujący zapowiedź amerykańskich sankcji. "Co jakiś czas - głównie z niemieckiej i austriackiej strony - pojawiają się głosy broniące rosyjskiej broni hybrydowej, jaką de facto jest gazociąg Nord Stream" - podkreśliła polska deputowana.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Anna Fotyga Komisja Europejska Unia Europejska

Anna Fotyga: kontrowersyjna współpraca UE z Rosją i Chinami w badaniach kosmicznych

Na kontrowersyjną współpracę Unii Europejskiej z Rosją i Chinami w badaniach kosmicznych zwraca uwagę europosłanka Anna Fotyga, która wystosowała w niedzielę zapytanie do Komisji Europejskiej w tej sprawie. Polska deputowana napisała, że start rakiety Falcon-9 wraz z kapsułą Crew Dragon przyniósł przełom w załogowych misjach kosmicznych, a Stany Zjednoczone uniezależniły się od Rosji w kosmosie, czego nie można powiedzieć o Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga Chiny Unia Europejska Rosja badania kosmos

Konferencja w 72. rocznicę stracenia Witolda Pileckiego. Anna Fotyga jednym z organizatorów

W 72. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego grupa europosłów organizuje w internecie konferencję poświęconą jego pamięci. Współgospodarzami są europosłowie Anna Fotyga i Rasa Jukneviciene z nieformalnej grupy zajmującej się pamięcią historyczną. Witold Pilecki został zamordowany przez komunistyczną bezpiekę 25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim.
Zobacz więcej na temat:  Witold Pilecki Parlament Europejski totalitaryzm historia Polski komunizm Anna Fotyga

Konferencja w 72. rocznicę stracenia Witolda Pileckiego. Europoseł Anna Fotyga jednym z organizatorów

W 72. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego grupa europosłów organizuje w internecie konferencję poświęconą jego pamięci. Współgospodarzami są europosłowie Anna Fotyga i Rasa Jukneviciene z nieformalnej grupy zajmującej się pamięcią historyczną. Witold Pilecki został zamordowany przez komunistyczną bezpiekę 25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Witold Pilecki Parlament Europejski totalitaryzm historia Polski komunizm Anna Fotyga

Anna Fotyga: UE nie ma kompetencji w sprawie praworządności w Polsce

- Widać wyraźnie, że dotychczasowe działania instytucji Unii Europejskiej, w tym Parlamentu Europejskiego, próby stawiania Polski pod pręgierzem, nie przyniosły efektu - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Fotyga, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości, była szefowa MSZ.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Baltic Pipe Anna Fotyga Parlament Europejski Nord Stream 2 reforma sądownictwa Unia Europejska

Anna Fotyga o albumach poświęconych ofiarom katastrofy smoleńskiej: wyjątkowe dzieło

- Wyjątkowe, pomnikowe dzieło - tak europosłanka Anna Fotyga określiła albumy Polskiego Radia wydane, by upamiętnić 10.rocznicę katastrofy smoleńskiej i uczcić ofiary. Polskie Radio wydało dwa unikatowe albumy - "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku".
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

Walka z rosyjską dezinformacją i propagandą. Apel Anny Fotygi do szefa dyplomacji UE

Europoseł Anna Fotyga zaapelowała o powiększenie unijnej grupy do walki z dezinformacją i propagandą ze strony Rosji. Polska deputowana napisała w tej sprawie do szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Argumentowała, że kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa jest wykorzystywany przez przeciwników Zachodu, którzy nasilają akcje propagandowe i dezinformacyjne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Anna Fotyga Rosja dezinformacja dyplomacja Europa

"To wielki sukces". Wiceszef MON o obecności Anny Fotygi w tzw. Grupie Mędrców NATO

- Fakt, że minister Anna Fotyga jest w tej grupie dziesięciu ekspertów, którzy będą przedstawiali swoją perspektywę dla NATO, to dla nas bardzo dobra wiadomość. Jest to kwestia interesu również naszego regionu, ale też całego NATO - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NATO Europa bezpieczeństwo Anna Fotyga Adrian Klarenbach

TYLKO U NAS "Jestem zwolenniczką silnego NATO". Anna Fotyga podkreśla wartość Sojuszu

Europosłanka Anna Fotyga powiedziała Polskiemu Radiu, że jest zwolenniczką silnego NATO i będzie przekonywała do swoich tez podczas prac nad reformą Sojuszu. Była minister spraw zagranicznych znalazła się w 10-osobowej grupie ekspertów, którą powołał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Anna Fotyga jest jedyną przedstawicielką krajów Europy Środkowo-Wschodniej w tym gronie.
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga NATO USA Stany Zjednoczone POLSKA