X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Moja Pamiątka – projekt dla seniorów przygotowany przez Muzeum Historii Polski

28.04.2020 12:48
Muzeum Historii Polski zachęca seniorów do podzielenia się wspomnieniami dotyczącymi ważnych momentów historii XX wieku. Ruszył projekt #MojaPamiątka.
Audio
  • Moja pamiątka – projekt Muzeum Historii Polski - relacja Ewy Plisieckiej
Nowy projekt Muzeum Historii Polski
Nowy projekt Muzeum Historii PolskiFoto: materiały prasowe

Wielka opowieść o Polsce z naszych małych wspomnień. Muzeum Historii Polski zachęca seniorów do podzielenia się wspomnieniami dotyczącymi ważnych momentów historii XX wieku. Ruszył projekt #MojaPamiątka, skierowany do osób powyżej 60. roku życia. Prace mogą poruszać np. tematykę historii rodzinnej w czasie II wojny światowej, radzenia sobie z trudnościami życia codziennego, zwłaszcza w czasach kryzysu, mogą dotyczyć pielgrzymek Jana Pawła II do Polski czy działalności w opozycji antykomunistycznej.

Fotografia, list, zegarek na dewizce – w każdym z tych przedmiotów zaklęta jest opowieść, ta osobista i ta zbiorowa. Właśnie z nich Muzeum Historii Polski chce stworzyć unikatową wystawę, w której pojedyncze losy i historie rodzinne staną się skarbnicą wiedzy i doświadczeń dla kolejnych pokoleń. - Chcemy dotrzeć do osób starszych, które mogą podzielić się wspomnieniami – mówi dyrektor MHP Robert Kostro.


Prace można przesyłać do 30 czerwca w formie albumu lub pamiętnika w formacie A4, eseju, filmu wideo bądź wpisu lub serii wpisów w mediach społecznościowych z hasztagiem #MojaPamiatka.

Patronat honorowy nad akcją objął premier Mateusz Morawiecki, który w opublikowanym w mediach społecznościowych filmie zachęca do udziału w projekcie.

Patronat medialny nad projektem objęło Polskie Radio.

IAR/ep