Polskie Radio
Section05
senior

Szczepienia na COVID-19. Poseł PO: potrzeba jasnej informacji na temat terminów

- Trzeba powiedzieć jednoznacznie, kiedy wszystkie grupy będą szczepione. Bardzo ciężko trafić z informacją do seniorów, dlatego potrzebna jest jasna deklaracja. Chodzi o to, żeby precyzyjna informacja do nich dotarła, ponieważ ludzie mają wielkie oczekiwania - powiedział o sytuacji szczepień poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Borys.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka koronawirus COVID-19 pandemia Platforma Obywatelska opozycja rząd lekarz senior POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Na wnuczka, wolontariusza, policjanta. Oszuści okradają seniorów

Próby oszustwa seniorów zdarzają się niezwykle często. Zwykle podejmowane są telefonicznie. Osoba po drugiej stronie przedstawia się na różne sposoby - wnuczek, pracownik pomocy społecznej, policjant, pracownik banku, a osoby starsze chętnie wdają się w rozmowę. Trzeba jednak uważać, by nie dać się zmanipulować i nie stracić oszczędności. W Dniu Babci przypominamy o zachowywaniu czujności.
Zobacz więcej na temat:  senior oszustwa policja policja polska kradzież

"Zależy nam na tym, by otoczyć wsparciem naszych seniorów". Marlena Maląg o 14. emeryturze

- Seniorzy są wyjątkowo ważni, dlatego też chcemy zadbać o ich zdrowie, życie, ale także o warunki finansowe, co czynimy teraz w Sejmie, pracując nad ustawami o waloryzacji świadczeń i 14. emeryturze - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka senior COVID-19 Marlena Maląg Magdalena Ogórek emerytura

"Przede wszystkim zdrowia". Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Para prezydencka złożyła w czwartek życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. - Niech wszystkie dni w roku będą dla Państwa radosne i pełne rodzinnego ciepła, a dobro, którym dzielą się Państwo z innymi, niech zawsze do Państwa powraca - podkreślił prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Agata Kornhauser-Duda senior Dzień Babci Dzień Dziadka babcia dziadek POLSKA Polskie Radio 24

PORADNIK Jak seniorzy powinni się przygotować do szczepienia? Lekarze rodzinni wyjaśniają

Zjeść śniadanie, nie zapomnieć o codziennych lekach, odpowiednio się ubrać i punktualnie stawić się w punkcie szczepień - to główne porady lekarzy rodzinnych Porozumienia Zielonogórskiego dla seniorów, którzy przygotowują się do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia senior zdrowie pandemia szczepionka Poradnik - koronawirus szczepienia - raport

"Setki tysięcy osób wykazały zainteresowanie zarejestrowaniem się". Dworczyk o programie szczepień

- Do tej pory setki tysięcy osób wykazały zainteresowanie zarejestrowaniem się na szczepienie przeciw COVID-19, a także zgłoszeniem gotowości zaszczepienia się - powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformował, że na konferencji o godz. 10.00 pokazane zostaną pierwsze statystyki.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka pandemia Koronawirus w Polsce Michał Dworczyk kancelaria premiera POLSKA COVID-19 służba zdrowia senior