Polskie Radio
Section05
senior

Lewica i PiS na "tak" w sprawie seniorów. Ueberhan: często zgadzamy się, jeśli chodzi o pomoc

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia Katarzyna Ueberhan mówiła, że w sprawach społecznych i tych dotyczących pomocy Lewica głosuje tak jak PiS. Jednak, jak zaznaczyła, "diabeł tkwi w szczegółach". Poseł odniosła się też do świadczeń dla emerytów, tak zwanych "trzynastek" i "czternastek", którym Lewica daje zielone światło. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Magdalena Ogórek emerytura sondaże sondaż PiS senior

"Pieniędzy nie zabraknie". Marlena Maląg o programach społecznych dla rodzin i seniorów

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w Chęcinach powiedziała, że na wsparcie seniorów i rodzin, polski rząd przekazuje ponad 120 mld zł. Podkreśliła, że jest to inwestycja w przyszłość rodzin, ale także podziękowanie dla seniorów. Zapewniła również, że pieniędzy na wsparcie programów społecznych nie zabraknie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg senior Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej polityka pomoc

Czternasta emerytura: kto i kiedy ją otrzyma? Minister Maląg wyjaśnia

- Czternasta emerytura stała się faktem. Świadczenie to będzie wypłacone już po raz drugi - teraz wypłaty ruszą od 25 sierpnia tego roku - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  emerytura senior pomoc pomoc społeczna społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej GOSPODARKA Grzegorz Jankowski Sygnały Dnia POLSKA

Opozycja straszy, że KPO zostanie wykorzystane do wydłużenia wieku emerytalnego. Maląg dementuje

- Gdy mówimy o środkach z Krajowego Planu Odbudowy, opozycja zaczyna opowiadać, że chcemy wydłużyć wiek emerytalny. Nic bardziej błędnego - stwierdziła Marlena Maląg. Jak podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej, "przywróciliśmy wiek emerytalny nie po to, by go wydłużać".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg emerytura senior wiek emerytalny w Polsce społeczeństwo Krajowy Plan Odbudowy Podatki 2022 pit kwota wolna od podatku