X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Koryfeusze Muzyki Polskiej 2020. Laureaci odebrali nagrody

08.11.2020 09:34
Znamy laureatów Koryfeuszy Muzyki Polskiej 2020. Nagrody polskiego środowiska muzycznego w czterech kategoriach wręczono po raz 10. W tym roku Rada Programowa ds. Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca wytypowała nominowanych spośród 187 nadesłanych kandydatur.
Lutosławski Piano Duo, czyli Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik - otrzymali nagrodę w kategorii Osobowość Roku
Lutosławski Piano Duo, czyli Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik - otrzymali nagrodę w kategorii Osobowość Roku Foto: Wojciech Kusiński/PR

Nagrodę w kategorii Osobowość Roku otrzymali pianiści Emilia Sitarz i Bartek Wąsik, którzy tworzą Lutosławski Piano Duo. Artystów doceniono za niestandardowość, śmiałość programową i znakomitą klasę interpretacji utworów różnych muzycznych epok, w tym najnowszych.

Za Wydarzenie Roku kapituła uznała premierę opery "Drach" Aleksandra Nowaka podczas Festiwalu AUKSODRONE za podkreślenie wymiarów lokalnych w oddziaływaniu uniwersalnym, za siłę przekazu muzycznego i kulturowego.

"Za szczególną jakość kreacji wokalnej"

Statuetką w kategorii Odkrycie Roku, przyznawaną na podstawie otwartego głosowania publiczności, uhonorowano sopranistkę Aleksandrę Olczyk. Śpiewaczkę nominowano do nagrody za szczególną jakość kreacji wokalnej i dynamikę rozwoju drogi artystycznej.

Nagroda Honorowa trafiła do muzyka jazzowego, pianisty, saksofonisty, flecisty, kompozytora i aranżera Włodzimierza Nahornego.

Galę swoimi występami, uświetnili między innymi: Kayah, Katarzyna Moś, Igor Herbut, Adam Bałdych i Chór Polskiego Radia.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio.

IAR/ho

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Polskie Radio