X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Już niebawem rusza Festiwal Wielokulturowy „Nowi Krakowianie”

23.11.2020 10:00
W dniach 26.11-03.12. w krakowskiej Willi Decjusza odbędzie się święto wielokulturowości - inicjatywa, która łączy ludzi różnych narodowości, kultur i religii.
Audio
  • Z dyrektor Stowarzyszenia Willa Decjusza Dominiką Kasprowicz o Festiwalu Wielokulturowym „Nowi Krakowianie” rozmawia Ewa Plisiecka [posłuchaj]
Willa Decjusza
Willa DecjuszaFoto: Wikipedia/CC BY-SA 4.0, autor Cancre

Wzajemne poznawanie się odbywa się  w atmosferze tolerancji i kooperacji, poza koncepcją granic i pomimo dystansu społecznego. Kraków jest idealnym miejscem do takich działań. To tu przyjeżdżają turyści z zagranicy, by poznawać wyjątkową historię miasta i studenci z całego świata – by uczyć się na krakowskich uczelniach, a wielu obcokrajowców wybiera Kraków jako miejsce do życia i pracy na stałe.

Ograniczenia spowodowane pandemią sprawiają, że poznawanie się i spotykanie z innymi ludźmi jest właściwie niemożliwe. I paradoksalnie właśnie dziś -  idea wspólnego spotkania nabiera nowego znaczenia i staje się palącą potrzebą – podkreślają organizatorzy festiwalu. Celem wydarzenia (i działań Stowarzyszenia Willa Decjusza w ogóle) jest wzmacnianie pozytywnego wizerunku obcokrajowców, którzy mieszkają w Krakowie, integracja cudzoziemców z polskojęzycznymi mieszkańcami Krakowa i danie sygnału tym, którzy z Polski musieli wyjechać z powodu pandemii, że czekamy na ich powrót.

Z dyrektor Stowarzyszenia Willa Decjusza Dominiką Kasprowicz o Festiwalu Wielokulturowym  „Nowi Krakowianie”  rozmawia Ewa Plisiecka.

Zobacz więcej na temat: Kraków obcokrajowcy pandemia