X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wilno: sposoby placówek kultury na prezentacje swoich wystaw

21.11.2020 09:11
Wileńskie placówki kultury szukają sposób na to, aby w czasie pandemii dotrzeć do widzów. Muzeum Sztuki Współczesnej MO postanowiło część swojej ekspozycji prezentować w różnych częściach litewskiej stolicy, a jedna z galerii zostawia na noc włączone światła. Na Litwie od dwóch tygodni obowiązuje społeczna kwarantanna. W całym kraju podobnie jak wiosną nie działają muzea, galerie, kina i teatry.  
Audio
  • Wilno: sposoby placówek kultury na prezentacje swoich wystaw. Materiał Kamila Zalewskiego
Panorama Wilna
Panorama Wilnapixabay.com

Dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej MO Milda Ivanauskiene powiedziała, że jej placówka została zamknięta w trakcie specjalnej wystawy zagranicznych artystów Saskii Boddeke i Petera Greenaway'a, zatytułowanej "Dlaczego tak trudno jest kochać". Porusza ona tematy obecnie bardzo aktualne, a wśród nich są ważne kwestie społeczne, polityczne czy ekologiczne.

Muzeum postanowiło, że część ekspozycji zaprezentuje w formie banerów reklamowych na terenie całego Wilna. Ma to być sposób na złagodzenie "cyfrowego zmęczenia" oraz doświadczenie sztuki podczas zwyczajnego spaceru. Każda z prac opatrzona została kodem QR i linkiem do strony internetowej, na której znajdują się nagrania m.in. z kuratorami wystawy oraz jej autorami.

Inny sposób na to, aby dotrzeć do widzów, znalazła galeria "Meno niša" - "Nisza artystyczna". Placówka może pochwalić się dużymi oknami. Stąd pomysł, aby na noc nie wyłączać świateł. Dzięki temu z zewnątrz można podziwiać obecnie ekspozycję prac estońskiej artystki Maarit Murkos.

Społeczna kwarantanna na Litwie ma potrwać do 29 listopada, ale władze kraju zapowiadają już, że najprawdopodobniej zostanie przedłużona.

IAR/dad