X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ponad 3 mln gości i 665 paczek dla powstańców. Muzeum Powstania Warszawskiego podsumowało 2020 rok

02.01.2021 11:29
Internetową ofertę Muzeum Powstania Warszawskiego, w tym wirtualne zwiedzanie, lekcje, lekcje plenerowe, wykłady, spotkania dla dzieci i spacery historyczne po mieście, obejrzało 3,5 miliona osób.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoShutterstock.com

Dużą część działalności - ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii - w 2020 roku Muzeum Powstania Warszawskiego musiało przenieść do sieci. Łącznie Muzeum przygotowało program dla dzieci i młodzieży, w lekcjach mogą wziąć udział także starsi widzowie. Wykłady są prowadzone przez pasjonatów. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski mówi, że z tej oferty skorzystało 1,5 miliona widzów. - To nie są wcześniej nagrane lekcje. To jest żywy człowiek, który reaguje na pytania, często oprowadza po miejscach na co dzień niedostępnych dla zwiedzających - powiedział dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

W 2020 roku muzeum zorganizowało także akcję "Zadzwoń do dziadka", podczas której pracownicy i wolontariusze wykonali ponad 40 tysięcy telefonów do powstańców i monitorowali ich sytuację w czasie epidemii. - Raz w tygodniu pracownicy i wolontariusze dzwonili do Powstańców z pytaniem, czy w jakiś sposób można pomóc. Byli tacy, którym trzeba było pomagać - powiedział Jan Ołdakowski.

W 2020 roku muzeum odnowiło także 11 powstańczych grobów oraz zorganizowało akcję "Paczka dla Powstańca", w czasie której przed świętami dostarczono do powstańców 665 paczek.

Szczegóły internetowej oferty muzeum znajdują się na stronie internetowej 1944.pl.

IAR/dad

Polka z Wilna nagrodzona przez litewskie ministerstwo rolnictwa

02.01.2021 08:47
Artystka ludowa, Polka spod Wilna, Agata Granicka otrzymała nagrodę litewskiego ministerstwa rolnictwa. Wyróżnienie przyznano za upowszechnienie wicia palm.