X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wystawa "Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy" na Zamku Królewskim w Warszawie

30.06.2021 13:30
Przedstawia ona m.in. dwa słynne obrazy holenderskiego mistrza Rembrandta van Rijna "Dziewczyna w ramie obrazu" i "Uczony przy pulpicie" pochodzące z kolekcji Zamku.
Audio
  • Wystawa "Świat Rembrandta" - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Wystawa na Zamku Królewskim
Wystawa na Zamku KrólewskimFoto: materiały prasowe

Na wystawie można też zobaczyć ryciny mistrza oraz dzieła innych holenderskich malarzy ze zbiorów polskich i zagranicznych, a także cenne artefakty rodem z XVII-wiecznych Niderlandów.

- Celem wystawy jest przybliżenie historyczno-kulturowego kontekstu twórczości jednego z największych artystów w historii światowego malarstwa - podkreśliła wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Magdalena Gawin. "Dziewczyna w ramie obrazu" i "Uczony przy pulpicie" Rembrandta van Rijna to najciekawsze obiekty z kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie, a jednocześnie jedne z kilku najcenniejszych obrazów w polskich zbiorach. "Oba te dzieła są stałym elementem zamkowej ekspozycji, jednak tym razem zostały wyeksponowane w specjalny sposób - jako kluczowe elementy wystawy czasowej przybliżającej niezwykłe uniwersum, jakim była Holandia w XVII stuleciu, czyli w okresie swojego wielkiego kulturowo-ekonomicznego rozkwitu, zwanego złotym wiekiem" - powiedziała Magdalena Gawin.

Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie prof. Wojciech Fałkowski dodał, że cel wystawy jest jeszcze szerszy i ambitniejszy - zorganizowanie wielkiej wystawy Rembrandta w przyszłości. "Zamek posiada dwa wybitne, jedne z najlepszych portretów Rembrandta - pokazujemy kontekst, budujemy pewną atmosferę wokół. Celem jest wielka wystawa Rembrandta, którą mamy nadzieję kiedyś zorganizować" - powiedział prof. Fałkowski.

Wystawę "Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy" można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie do 19 września. Przygotowano ją w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia podjęcia decyzji o odbudowie rezydencji królów polskich. Ekspozycja została objęta patronatem honorowym prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Polskie Radio jest jej patronem medialnym.

IAR/ep