Polskie Radio
Section05
malarstwo holenderskie

Dwa nieznane obrazy Rembrandta trafią na aukcję. Jest polski ślad w ich historii

Eksperci ze znanego domu aukcyjnego Christie's przy okazji szacowania wartości prywatnej kolekcji jednej z angielskich rodzin trafili na dwa nieznane (a raczej zapomniane) obrazy Rembrandta. Zostaną one wystawione na aukcję na początku lipca, a spodziewana cena sprzedaży wynosi 6 do 10 mln dolarów. W historii obrazów jest także polski ślad.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA malarstwo holenderskie Rembrandt Tomasz Miara Trójka SZTUKA

Prace Johannesa Vermeera w Amsterdamie. To największa w historii wystawa jego dzieł

Dodatkowe bilety na wystawę prac XVII-wiecznego holenderskiego malarza Johannesa Vermeera w Rijksmuseum w Amsterdamie zostały ponownie wyprzedane. Władze muzeum udostępniły pulę biletów na wieczorne wejścia do muzeum ale i one rozeszły się bardzo szybko. Nic dziwnego, to wyjątkowa, największa w historii wystawa prac słynnego mistrza z Delft. Obrazy zostały ściągnięte z placówek z całego świata - z 14 muzeów i kolekcji z siedmiu krajów. W sumie można zobaczyć 28 dzieł artysty z 35-ciu.
Zobacz więcej na temat:  malarstwo holenderskie SZTUKA wystawa KULTURA Holandia Amsterdam Beata Płomecka

18 lat w Unii Europejskiej i Rembrandt w Łazienkach Królewskich

W Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie trwa szereg wydarzeń inaugurujących maj. Z okazji osiemnastej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w ogrodach trwa Piknik Europejski. To jednak nie koniec atrakcji. Muzeum zadbało o wydarzenia związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dniem Flagi. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Anna Popek KULTURA SZTUKA malarstwo holenderskie Rembrandt Łazienki Królewskie