Redakcja Polska

Kolejna edycja kampanii BohaterON. Organizatorzy zachęcają do wysyłania kartek z życzeniami do powstańców

31.07.2021 10:00
Przed 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego po raz kolejny organizatorzy kampanii zachęcają do wysyłania kartek z życzeniami do powstańców. 
Audio
  • Rozmowa z Agnieszką Łesiuk-Krajewską [posłuchaj]
Agnieszka Łesiuk-Krajewska
Agnieszka Łesiuk-KrajewskaFoto: Włodzimierz Harmatiuk/PRdZ

Wysyłając kartkę za pośrednictwem strony www.bohateron.pl będzie można okazać pamięć Powstańcom Warszawskim, ale też wesprzeć ich kwotą 10, 50, bądź 100 złotych. Wysłana drogą elektroniczną kartka jest odpłatna, a środki tak zebrane przekazane zostaną powstańcom

Oprócz wysyłania kartek częścią akcji są też Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Jest to wyróżnienie osób, firm i instytucji, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną od 1 stycznia 2020 r. do 31 lipca 2021 r. Laureatów w każdej z siedmiu kategorii - instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat i dziennikarz - wybierze Kapituła Nagrody złożona z przedstawicieli polskiego rządu, środowisk kombatanckich, historyków i ambasadorów kampanii BohaterON - włącz historię!. W kapitule Nagrody BohaterON-y zasiada Prezes Zarządu Polskiego Radia  Agnieszka Kamińska.

- Ludzie, którzy tworzyli naszą historię, są najważniejsi – mówi pomysłodawczyni i organizatorka kampanii BohaterON Agnieszka Łesiuk-Krajewska. - Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom nasi bohaterowie czują się mniej samotni – dodaje w rozmowie z Ewą Plisiecką.