X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
rocznica

80. rocznica wybuchu II wojny światowej a edukacja historyczna

Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz będzie mówił o edukacji historycznej w szczególnym momencie w naszej historii: 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Gość audycji podkreśli znaczenie upowszechniania wiedzy o naszych dziejach, zwróci uwagę na sposoby prowadzenia edukacji przez wystawy, wydawnictwa, prelekcje z wykorzystywaniem najnowszych środków przekazu. 
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa edukacja IPN rocznica

M. Roszkowski: Muzeum Powstania Warszawskiego jest darem pokolenia

- Powstanie Warszawskie jest fundamentem naszej historii - powiedział Marcin Roszkowski (prezes Instytutu Jagiellońskiego) w programie "W samo południe". Jak dodał, "Muzeum Powstania Warszawskiego jest darem od pokolenia wnuków dla pokolenia dziadków, czyli właśnie uhonorowaniem Powstańców".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Powstanie Warszawskie Muzeum Powstania Warszawskiego Warszawa II wojna światowa Antoni Trzmiel rocznica

Powstanie Warszawskie to była bitwa o Polskę

Powstanie trwało 63 dni, a kampania wrześniowa w 1939 roku trwała 36 dni. - Bitwa o Warszawę była o wiele dłuższa niż wojna w 1939 roku - zwraca uwagę historyk, dr hab. Andrzej Zawistowski. Zwraca też uwagę, że Warszawa była stolicą polskiego pastwa podziemnego, więc ten zryw miał ogólnonarodowy charakter.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie rocznica Muzeum Powstania Warszawskiego II wojna światowa HISTORIA STYL ŻYCIA Karolina Rożej

Urszula Pasławska: nie zgadzam się z propozycją władz Gdańska

- Samorządy organizują uroczystości według swojego własnego programu. Można się z tym zgadzać lub nie. Ja nie zgadzam się z zaproponowaną przez gdański samorząd formą uczczenia rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Pasławska, posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Polskie Stronnictwo Ludowe Gdańsk rocznica II wojna światowa