X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Splendory Teatru Polskiego Radia przyznane

07.12.2021 14:27
Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek grudnia zespół Teatru Polskiego Radia nagrodził artystów za wybitne kreacje w słuchowiskach radiowych oraz wkład w rozwój radia artystycznego.
Audio
  • Nagrody Teatru Polskiego Radia przyznane - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Laureaci tegorocznych nagród Teatru Polskiego Radia: Splendory 2021
Laureaci tegorocznych nagród Teatru Polskiego Radia: Splendory 2021Foto: Polskie Radio

Aktorzy Lucyna Malec, Jarosław Gajewski i Włodzimierz Press oraz burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur - to laureaci najważniejszych nagród - Splendorów. Od 1988 roku otrzymują je najlepsi aktorzy m.in. za twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce.

Uroczystość wręczenia nagród poprowadził Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia. W gali uczestniczyli także m.in. przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, wiceprzewodnicząca KRRiT Teresa Bochwic oraz prezes zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

W tym roku Wielki Splendor Teatru Polskiego Radia 2021 dla aktorki "za wrażliwość w budowaniu swoich bohaterek i za ogromne serce dla pracy w Teatrze Polskiego Radia" trafił do Lucyny Malec.

Wielkiego Splendora Teatru Polskiego Radia 2021 dla aktora "za wszechstronność w opisywaniu ludzi i świata, bogactwo środków artystycznych i wiarę, że słowa pomagają zrozumieć świat" otrzymał Jarosław Gajewski.

Splendorem Splendorów, którego patronem jest Krzysztof Zalewski, nagrodzony został "za wewnętrzne piękno i za zewnętrzną dobroć oraz mądrość, która pozwala przeżyć piękne chwile słuchaczom Teatru Polskiego Radia" Włodzimierz Press.

Burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur otrzymał Honorowy Wielki Splendor 2021 za współtworzenie Muzeum Teatru Polskiego Radia. To muzeum to prawdopodobnie jedyna na świecie placówka muzealnicza poświęcona słuchowiskom teatru radiowego.

Podczas gali uhonorowani zostali również twórcy debiutujący w Teatrze Polskiego Radia: aktorzy Karolina Honchera i Jakub Kordas, reżyser Kamil Banasiak, autor słuchowiska Przemysław Wyszyński i muzyk Piotr Skotnicki.

Wśród dotychczasowych laureatów Wielkiego Splendora są m.in. Zbigniew Zapasiewicz, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kowalewski, Irena Kwiatkowska, Franciszek Pieczka, Stanisława Celińska, Danuta Stenka, Marian Opania, Krzysztof Kolberger, Henryk Talar, Magdalena Zawadzka, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Wiktor Zborowski, Ewa Wiśniewska, Andrzej Ferenc, Elżbieta Kijowska i Jerzy Trela. Od 2006 roku przyznawana jest również nagroda specjalna - Splendor Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego dla wybitnych postaci kultury. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia są, między innymi, Wiesław Michnikowski, Mirosława Dubrawska, Ignacy Gogolewski, Kazimierz Kaczor, Olgierd Łukaszewicz, Piotr Fronczewski, Wojciech Pszoniak, Jan Englert i Andrzej Seweryn.

Fundatorem nagród dla najlepszych debiutów aktorskich, reżyserskich, dramaturgicznych i kompozytorskich w Teatrze Polskiego Radia w 2021 roku jest Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

IAR/ep