X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: odbędzie się pielgrzymka na stulecie św. Jana Pawła II

09.01.2020 17:10
Na Białorusi zostanie zorganizowana ogólnokrajowa pielgrzymka z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Taka decyzja zapadła na 76. nadzwyczajnym posiedzeniu Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIShutterstock/Gasper Furman

Portal internetowy kościoła katolickiego na Białorusi "Catholic.by" poinformował, że pielgrzymka rozpocznie się 13 maja wyjazdem z Mińska i wszystkich miast obwodowych, czyli wojewódzkich. Wierni najpierw udadzą się do Polski. "Pielgrzymi z modlitwą i szacunkiem odwiedzą miejsca związane z życiem i służeniem Karola Józefa Wojtyły - świętego Jana Pawła II " - informuje portal. Chodzi więc Wadowice, Kraków i Częstochowę.

Białoruscy pielgrzymi po opuszczeniu Polski najpierw udadzą się do Wiednia, a następnie pojadą do Rzymu. 17 maja na Placu świętego Piotra wezmą udział w nabożeństwie celebrowanym przez papieża Franciszka. Potem będzie celebrowane nabożeństwo w intencji Białorusi z udziałem arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza metropolity mińsko-mohylewskiego.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II Białoruś