X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trwa 13. edycja Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku

08.03.2020 12:04
Do 31 marca można zgłaszać kandydatury do 13. edycji popularnego konkursu, organizowanego przez Muzeum Historii Polski  
Audio
  • Trwa I etap plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku
Wydarzenie Historyczne Roku już po raz trzynasty
Wydarzenie Historyczne Roku już po raz trzynasty Foto: materiały prasowe

 Ruszyła 13. edycja Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku. Organizator - Muzeum Historii Polski – liczy na ciekawe zgłoszenia od realizatorów najciekawszych ubiegłorocznych wydarzeń o tematyce historycznej. Zgłaszać się mogą instytucje i organizacje w kraju i za granicą. I etap plebiscytu rozpoczął się 1 marca, muzeum czeka na zgłoszenia do 31 marca.

- Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania plebiscytem wśród organizacji i instytucji z zagranicy. Są to projekty realizowane przez instytucje polonijne: szkoły, biblioteki, kościoły, instytuty polskie i ambasady – mówi koordynatorka plebiscytu z Muzeum Historii Polski, Elżbieta Lichocka. – O udział w plebiscycie zabiegają największe polskie muzea – dodaje rzecznik muzeum Marek Stremecki.

Plebiscyt również w tym roku został objęty Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Polskie Radio jest jednym z partnerów medialnych konkursu.

Z Elżbietą Lichocką i Markiem Stremeckim rozmawia Ewa Plisiecka.