X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

IPN powołał nową komórkę - Biuro Nowych Technologii

13.09.2021 16:43
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki powołał nową komórkę - Biuro Nowych Technologii. Podczas konferencji prasowej przedstawił też założenia i cele strategiczne powołanego Biura.
Konferencja nt. nowo utworzonego Biura Nowych Technologii oraz inauguracja projektu multimedialnego Bohaterowie Niepodległej
Konferencja nt. nowo utworzonego Biura Nowych Technologii oraz inauguracja projektu multimedialnego "Bohaterowie Niepodległej"PAP/Wojciech Olkuśnik

Karol Nawrocki wyjaśniał, że Biuro Nowych Technologii jest odpowiedzią na rosnącą rolę mediów elektronicznych w procesie edukacji młodego pokolenia. - Biuro Nowych Technologii będzie odpowiadać za multimedialny, nowoczesny przekaz edukacyjny. Historia musi odczytywać znaki czasu, znakiem czasu XXI wieku jest fakt, iż historia i edukacja historyczna muszą znaleźć technologiczną, nowoczesną ścieżkę w dialogu z młodym pokoleniem - tłumaczył prezes IPN.

Dyrektorem Biura Nowych Technologii IPN została Magdalena Hajduk, która tłumaczyła, że celem Biura będzie udostępnienie całej oferty edukacyjnej Instytutu w najnowocześniejszy sposób między inny za pośrednictwem: "technologii rozszerzonej rzeczywistości, czy produktach bazujących na sztucznej inteligencji". Magdalena Hajduk wyjaśniała, że wszystkie projekty edukacyjne Instytutu, będą dostępne z poziomu smartfona, okularów VR oraz z komputera, "tak, żeby umożliwić do nich dostęp wszystkim grupom odbiorców na całym świecie".

W drugiej części konferencji dyrektor Biura Edukacji Narodowej Adam Hlebowicz zainaugurował projekt multimedialny "Bohaterowie Niepodległej". Ma on przybliżać sylwetki mało znanych bohaterów polskich dróg do wolności w trzech okresach historycznych. Pierwszy obejmuje walkę o niepodległość, odzyskanie niepodległości i wojnę polsko-bolszewicką. Drugi okres to II wojna światowa, a trzeci - lata powojenne i działalność opozycji antykomunistycznej. - Te wszystkie postacie budzą emocje i to są bohaterowie na miarę wielkich produkcji filmowych, staraliśmy się przedstawić ich we współczesny nowoczesny sposób, tak żeby młody odbiorca przyjął te postacie jako własne, żeby je zrozumiał 1 - tłumaczył dyrektor Hlebowicz.

W ramach projektu "Bohaterowie Niepodległej" powstanie kilkaset filmów animowanych, swoją estetyką nawiązujących do gier komputerowych, które będzie można oglądać na kanale Youtube IPN. Pierwszy odcinek jest już dostępny i prezentuje postać Bogusława Szul-Skjöldkrona - żołnierza-poety.

Był on skautem i legionistą, w 1918 roku został szefa szefem sztabu wojsk polskich w północnej Rosji. Później był oficerem Armii Polskiej we Francji i 52. Pułku Strzelców Kresowych. Zginął w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Za udział w walkach otrzymał Order Virtuti Militari.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Instytut Pamięci Narodowej IPN