X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia publikuje listę krajów zwolnionych z obowiązku kwarantanny

23.07.2020 10:25
Irlandia opublikowała listę krajów i terytoriów, które nie są objęte obowiązkiem czternastodniowej kwarantanny. Nie ma wśród nich naszego kraju. Zatem żyjący na Szmaragdowej Wyspie Polacy marzący o letnim urlopie w kraju, po powrocie wciąż będą musieli spędzić dwa tygodnie w izolacji.
Audio
  • Irlandia opublikowała listę krajów i terytoriów, które nie są objęte obowiązkiem czternastodniowej kwarantanny. Nie ma wśród nich Polski. Relacja Adama Dąbrowskiego [posłuchaj]
Epidemia w Irlandii przyspiesza - wynika z wartości wskaźnika R
Epidemia w Irlandii przyspiesza - wynika z wartości wskaźnika "R"PAUL FAITH/AFP/East News

Na liście znalazły się: Malta, Włochy, państwa bałtyckie, Cypr, Słowacja, Monaco, San Marino, Finlandia, Norwegia, Węgry, Grenlandia i Gibraltar. Irlandzki rząd wyjaśnia, że otwiera drzwi szerzej dla tych miejsc, gdzie sytuacja epidemiczna jest na podobnym lub niższym poziomie, co w republice.

Kwarantanna od początku nie obowiązuje mieszkańców Irlandii Północnej, ale dotyczy już ludzi z pozostałych części Królestwa: Anglii, Walii i Szkocji. Lista aktualizowana ma być co dwa tygodnie.

Kwarantannie nie będą podlegać też Irlandczycy wracający z wymienionych miejsc. Jednak rada rządu jest jasna: "tego lata zostańcie w kraju". "Najbezpieczniej jest nie wyjeżdzać za granice, zostać w domu, opiekować się rodziną, zostawić pieniądze w kraju" - powiedział irlandzkiemu radiu publicznemu szef dyplomacji, Simon Coveney.

Dziś w liczącej około pięciu milionów mieszkańców Republice zanotowano 17 nowych zakażeń. Jedna osoba zmarła.

W sumie liczba ofiar koronawirusa wynosi 1754.

IAR/ho


Zobacz więcej na temat: Irlandia koronawirus