X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Znajomość języków otwiera nas na świat!" - przekonują osoby wielojęzyczne

13.11.2019 18:33
Razem z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie, organizatorem kampanii #KtoTyJesteś, promujemy zalety dwujęzyczności i obalamy związane z tym mity oraz błędne przekonania. W rozmowie z gośćmi, Barbarą Mikulewicz z Litwy, Olgą Lozową z Ukrainy i Jorenem Dobkiewiczem z Łotwy, podpowiadamy jak wspierać dzieci dwujęzyczne, aby w przyszłości mogły w pełni wykorzystać swój potencjał intelektualny i poznawczy
Audio
  • W kolejnej odsłonie cyklu "Język polski bez granic" rozmawiamy o zaletach dwujęzyczności i korzyściach płynących ze znajomości języka polskiego [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Kowalski Łukasz

„Język polski bez granic”- to projekt multimedialny dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie. 

Celem projektu jest podnoszenie świadomości językowej​ i promocja języka polskiego poza granicami kraju. Założeniem jest również ugruntowanie poczucia, że poprzez język można wzmacniać swoją narodową tożsamość oraz uświadomienie Polakom mieszkającym poza granicami kraju, że polszczyzna jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego warto o nią dbać i przekazywać następnym pokoleniom.

W kolejnej audycji z cyklu "Język polski bez granic" wracamy do kampanii #KtoTyJesteś, która przestrzega przed skutkami braku pełnej znajomości języka rodziców, ale też zwraca uwagę na korzyści wynikające z dwujęzyczności dzieci.

Pokazuje również jak wiele zyskują osoby, które od najmłodszych lat uczyły się więcej niż jednego języka i uczęszczały do polskiej szkoły.

Najlepszym tego przykładem są goście naszej audycji: Joren Dobkiewicz z Łotwy, który świetnie mówi po polsku. Języka nauczył się w polskiej szkole w Dyneburgu i dzięki temu też odkrył swoje korzenie. Rozmawiamy również z Barbarą Mikulewicz z Litwy, która poznała język polski w domu i jest za to niezmiernie wdzięczna rodzicom. Z kolei Olga Lozowa, Ukrainka, nauczyła się języka polskiego, ponieważ marzyła o studiach w Polsce i potwierdza, że dzięki nauce języka obcego lepiej poznała także swój język ojczysty.  

Audycja jest współfinansowana przez Fundację "Pomoc Polakom na Wschodzie" w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za Granicą.

Audycję zrealizowała Magdalena Górecka-Balcer.

Do wysłuchania programu zaprasza Katarzyna Semaan