X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00

Zgłoszenia

Nowa Tradycja 2020Folkowy Fonogram Roku
Section04

Folkowy Fonogram Roku

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku, organizowany od 1998 roku w ramach festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie, towarzyszy Festiwalowi Folkowemu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” od 2002 roku i jest ważną pozycją dla wielbicieli i twórców muzyki folkowej. Jego celem jest promocja muzyki folkowej w Polsce. Wziąć w nim udział mogą zespoły, które działają w Polsce i wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi świata.
W ubiegłym roku 2018 pierwsze nagrody w tym konkursie zdobyły płyty:

I: "Po śladach", Janusz Prusinowski Kompania, Słuchaj Uchem / Buda Musique
II: "Joy!Guru", Bhattacharya / Traczyk / Zemler, Unzipped Fly Records
III: "Bramy Nieba", Vocal Varshe feat. Jacaszek, Requiem Records

Wśród laureatów tej nagrody byli czołowi polscy muzycy związani z folkiem, muzyką świata, etno, eksperymentalną czy jazzem, m.in.: Muzykanci, Golec uOrkiestra, Kapela Brodów, Kapela ze Wsi Warszawa, Dikanda, Osjan, Indialucia, Lautari, Joanna Słowińska, Orkiestra św. Mikołaja, Kwadrofonik, Wołosi i Lasoniowie, Raphael Rogiński czy Maria Pomianowska.

Jak wziąć udział w konkursie?

Korzystając z regulaminu i formularza konkursowego dostępnych w zakładce Folkowy Fonogram Roku, fonogramy należy wysłać na adres: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa – z dopiskiem: „Folkowy Fonogram Roku 2019”.
Na zgłoszenia czekamy do 17 lutego 2020!

Jury

Lopa Kothari – dziennikarka BBC3, Simon Broughton – redaktor naczelny "Songlines Magazine", Jan Pospieszalski – dziennikarz, muzyk, Jarosław Szubrycht – krytyk muzyczny, "Gazeta Magnetofonowa", Kuba Borysiak – dziennikarz RCKL

Ogłoszenie listy finalistów nastąpi do dnia 9.03.2020 roku na stronie internetowej Polskiego Radia. Ogłoszenie ostatecznych wyników Konkursu nastąpi przed 30.04.2020 roku, a wręczenie nagród podczas 23. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w terminie pomiędzy 14 a 16 maja 2020 roku w Warszawie.

Section08
Kontakt

Festiwal Folkowy Polskiego Radia NOWA TRADYCJA

Radiowe Centrum Kultury Ludowej
al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa

tel. 22 64 55 301
nowatradycja@polskieradio.pl

Patroni medialni

Section012
Section013