Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: trudna przeprawa mistrzyni. Przedstawicielka gospodarzy postawiła się Sofii Kenin

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 06:59
Broniąca tytułu i rozstawiona z "czwórką" Sofia Kenin musiała się nieco pomęczyć, by awansować do drugiej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Amerykańska tenisistka pokonała 133. w rankingu WTA reprezentantkę gospodarzy Madison Inglis 7:5, 6:4.
Sofia Kenin podczas meczu pierwszej rundy Australian Open 2021
Sofia Kenin podczas meczu pierwszej rundy Australian Open 2021Foto: EPA/DEAN LEWINS
  • 109. edycja Australian Open potrwa w dniach 8-21 lutego
  • W grze pojedynczej kobiet tytułu broni Amerykanka Sofia Kenin. Wśród mężczyzn Serb Novak Djoković
  • Serb wciąż jest liderem rankingu ATP. Wyprzedza Hiszpana Rafaela Nadala i Austriaka Dominica Thiema

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Przez pierwsze 45 minut pojedynku z Inglis, która otrzymała od organizatorów tzw. dziką kartę, Kenin miała trochę kłopotów. Dopiero później 22-letnia zawodniczka opanowała w większym stopniu sytuację. Australijka nie wygrała jeszcze żadnego meczu w karierze w głównej drabince zmagań wielkoszlemowych lub WTA.

- Pierwsza runda bez wątpienia była dla mnie nerwowa. Nie jestem zbyt zadowolona ze stylu, w jakim grałam, ale zwycięstwo to zwycięstwo - podsumowała Kenin, która rok temu wywalczyła w Melbourne swój jedyny jak na razie tytuł tej rangi.

Amerykanka, która jesienią ubiegłego roku przegrała z Igą Świątek w finale French Open, teraz na antypodach zmierzy się z Estonką Kaią Kanepi (65. WTA).

Do drugiej rundy we wtorek awansowała również finalistka poprzedniej edycji Garbine Muguruza. Rozstawiona z "14" Hiszpanka odprawiła Rosjankę Margaritę Gasparian 6:4, 6:0. W drugim secie oddała rywalce zaledwie 11 punktów. Triumfatorka French Open 2016 i Wimbledonu 2017 w pojedynkach pierwszej rundy w Melbourne ma bilans 9-0.

gurjew melbourne Australian Open 1200 f .jpg
Australian Open w Polskim Radiu. Cezary Gurjew jedynym polskim dziennikarzem w Melbourne

Niespodziankę tego dnia sprawiła Ann Li. Będąca 69. rakietą świata Amerykanka wyeliminowała występującą z numerem 31. Chinkę Shuai Zhang 6:2, 6:0, co zajęło jej zaledwie 48 minut. 20-letnia tenisistka z USA, która po raz trzeci bierze udział w rywalizacji wielkoszlemowej, jak na razie w tym sezonie wygrała wszystkie pięć swoich spotkań.

W ubiegłym tygodniu Li dotarła do finału turnieju WTA Grampians Trophy w Melbourne. Przez opóźnienia związane z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 pracownika hotelu, w którym mieszkali zawodnicy, zrezygnowano z rozegrania decydującego spotkania w tej imprezie, a Amerykanka podzieliła się sukcesem z Estonką Anett Kontaveit. Był to turniej zorganizowany z myślą o tenisistkach, które po przylocie na antypody zostały skierowane na tzw. twardą kwarantannę. Przez dwa tygodnie nie mogły opuszczać swojego pokoju hotelowego, ponieważ były na pokładzie samolotów czarterowych wraz z osobami, które otrzymały pozytywny rezultat badania na obecność koronawirusa.

Madison Brengle (USA) - Arina Rodionova (Australia) 6:1, 6:2
Jelina Switolina (Ukraina, 5) - Marie Bouzkova (Czechy) 6:3, 7:6 (7-5)
Heather Watson (W.Brytania) - Kristyna Pliskova (Czechy) 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 29) - Martina Trevisan (Włochy) 6:3, 6:4
Coco Gauff (USA) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:3, 6:2
Kristina Mladenovic (Francja) - Maria Sakkari (Grecja, 20) 6:2, 0:6, 6:3

Sponsor główny

Od zwycięstwa 6:3, 6:1, 6:2 nad Francuzem Jeremym Chardym rozpoczął Novak Djoković udział w tegorocznym Australian Open. Serbski tenisista ma w dorobku aż osiem wielkoszlemowych zwycięstw w Melbourne, w tym w dwóch poprzednich edycjach.

Rozstawiony z "26" Hubert Hurkacz na pierwszej rundzie zakończył występ w wielkoszlemowym Australian Open. Polski tenisista przegrał w Melbourne po trwającym ponad trzy i pół godziny meczu ze Szwedem Mikaelem Ymerem 6:3, 3:6, 6:3, 5:7, 3:6.