JAZZ.PL

Kuba Banaszek Quartet na radiowej scenie - zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 18:00
Wprost ze studia S3 Polskiego Radia, po raz kolejny popłynęły jazzowe dźwięki. Tym razem na radiowej scenie w ramach cyklu "Jazz.PL" zaprezentował się Kuba Banaszek Quartet. Zapraszamy do słuchania i oglądania WIDEO! 
Kuba Banaszek Quartet - Koncert Jazz.pl
Kuba Banaszek Quartet - Koncert Jazz.plFoto: mat. prasowe

ZOBACZ WIDEO: 

Kuba Banaszek Quartet 1200.JPG
Koncert Kuba Banaszek Quartet

Kuba Banaszek po raz pierwszy pokazał się szerszej publiczności w trakcie IX Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej - Novum Jazz Festival, w ramach którego zdobył pierwszą nagrodę. Stało się to impulsem do utworzenia autorskiego zespołu. Lider grupy Kuba Banaszek Quartet jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu jazzowego Joachima Mencla. Miał również okazję zdobywać doświadczenie przy akademickiej współpracy z takimi muzykami jak Grzegorz Nagórski, Dominik Wania, czy Piotr Wyleżoł.

logo.jpg
Zobacz inne koncerty z cyklu Jazz.Pl

Kwartet to zespół coraz śmielej zaznaczający swoją obecność na polskiej, młodej scenie jazzowej. Jego twórczość charakteryzuje świeżość formy przekazu, zarówno pod kątem kompozytorskim, jak i aranżacyjnym, a zwieńczeniem ich dotychczasowej pracy jest fonograficzny debiut - "Band of Brothers", którego repertuar stanowią głównie utwory autorstwa lidera. – Album "Band of Brothers" jest kolejnym dowodem na to, że młody polski jazz nadal ma się bardzo dobrze i prognozy na jego dalszy rozwój napawają optymizmem. W młodości siła! – mówi Roch Siciński, który prowadził piątkowy koncert.

***

Koncertu można było słuchać na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także obejrzeć na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.


Zobacz więcej na temat: Jazz