JAZZ.PL

Jazzowe standardy w interpretacji Kuba Więcek Trio. Zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 19:00
Kuba Więcek, w swoich improwizacjach i kompozycjach, czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski i jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie. 5 marca, w studiu S3 Polskiego Radia, specjalnie dla słuchaczy Dwójki, zespół Kuby Więcka zaprezentował repertuar złożony z jazzowych standardów.
Kuba Więcek Trio
Kuba Więcek TrioFoto: Cezary Piwowarski/PR

W skład zespołu wchodzą: Kuba Więcek (saksofon altowy), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja). Formacja saksofonisty wraca do swoich korzeni. Przed nagraniem dwóch płyt z autorskim materiałem w kultowej serii "Polish Jazz" ("Another Raindrop", "Multitasking"), trio zaczynało właśnie od grania koncertów z jazzowymi standardami. Po latach artyści powracają do tej formuły, a słuchacze Dwójki mogą być świadkami tego niecodziennego wydarzenia.

Obywatel muzycznego i nie tylko świata, wykształcony w Nowym Jorku, Amsterdamie, Kopenhadze i Warszawie, porusza się z łatwością nie tylko pomiędzy kontynentami, ale i własnymi eksperymentami - mówił o liderze zespołu Piotr Metz, który poprowadził piątkowy koncert.


kuba więcek 1200.jpg
Jazz.PL. Koncert Kuba Więcek Trio

Kuba Więcek jest laureatem wielu nagród, w tym "Mateusza" Trójki i "Fryderyka" za Jazzowy Debiut Roku. Saksofonista doceniany jest także na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku najbardziej prestiżowy magazyn jazzowy – amerykański DownBeat – umieścił go w zestawieniu 25 artystów wyróżnionych jako "25 for the future", czyli grona muzyków, którzy wg miesięcznika będą mieli największy wpływ na rozwój światowego jazzu w najbliższych latach.


logo.jpg
Zobacz inne koncerty z cyklu Jazz.Pl

W najbliższych tygodniach Piotr Metz, Roch Siciński i Andrzej Zieliński będą kontynuować cykl jazzowych koncertów w murach Polskiego Radia, a także będą prezentować wybrane rejestracje z sali kameralnej NOSPR. 

***

Transmisja odbyła się 5 marca, o godzinie 18.00 w Programie 2 Polskiego Radia, na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Jazz Piotr Metz