JAZZ.PL

Marek Napiórkowski i sentymentalna podróż w przeszłość [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 19:17
- Mam taką rzadką przypadłość, że lubię swoje płyty. A "Wolno" to krążek, który osiągnął chyba największy sukces, bo stał się złotą płytą w tych pięknych czasach, kiedy fonografia była dla ludzi znacznie ważniejsza - mówi Marek Napiórkowski.

Artysta w kolejnej odsłonie cyku Jazz.PL zagrał utwory z albumu sprzed 14 lat.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów. W 2019 został uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na jego solowych płytach zagrali m.in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Podczas koncertu z cyklu Jazz.PL usłyszeliśmy jego znakomitą płytę "Wolno", nagraną w 2007 roku, będącą "apoteozą chwili i pochwałą czystego, akustycznego brzmienia i piękna, jakie w nim tkwi od zawsze, poza czasem" - czytamy w opisie albumu.

Marek Napiórkowski1200.JPG
Marek Napiórkowski: lubię się zmieniać

Razem z Markiem Napiórkowskim na scenie wystąpili: Andrzej Święs na kontrabasie, Krzysztof Dys na fortepianie, Sebastian Frankiewicz na perkusji oraz Jerzy Małek na trąbce. - Była to sentymentalna podróż do roku 2007 z muzyką akustyczną i kojącą - mówił Marek Napiórkowski.

Koncert prowadził Piotr Metz.

***

Na koncert w cyklu "Jazz.PL" zaprosiliśmy w piątek (6.08) w godz. 18.00-19.00. Transmitowaliśmy go na antenie Dwójki, jako wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.