JAZZ.PL

Adam Bałdych i Krzysztof Dys - "Poetry" na skrzypce i fortepian [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2023 07:00
W cyklu "Jazz.PL" wystąpili skrzypek Adam Bałdych i pianista Krzysztof Dys. Artyści zaprezentowali m.in. utwory z albumu "Poetry". Nie zabrakło również improwizacji muzyków, którzy współpracują od lat. Zapraszamy do słuchania i oglądania!

OGLĄDAJ WIDEO:

[YouTube/Dwójka]

Adam Bałdych i Krzysztof Dys to fenomenalni jazzmani, którzy od wielu lat koncertują w Polsce i na całym świecie. Ich wspólny projekt daje muzykom nieograniczone możliwości artystyczne i jest idealną bazą do improwizacji i poszukiwań nowych współbrzmień oraz technik.

Duet - wyjątkowe spotkanie na scenie

Skrzypek podkreśla, że duet to wyjątkowe spotkanie artystów na scenie. - Dialog między dwoma osobami, wspólne tworzenie bardzo mnie w muzyce pasjonuje, wtedy możemy sobie pozwolić na najwięcej. To szansa na maksymalne sprawdzenie siebie, wyzwania i eksperymenty. Spotkania z artystami z wielką wyobraźnią są dla mnie zawsze najwspanialsze. Od lat mam przyjemność pracować ze znakomitymi pianistami, ich język często inspiruje mnie do nowych poszukiwań - zaznacza Adam Bałdych. 

Czytaj też:

Cisza powinna być wymowna

Dodaje, że występ w duecie jest również artystycznym wyzwaniem. - Nie ma się kim zasłonić, musimy nieustannie podtrzymywać ten ogień na scenie, a jeśli chcemy sobie pozwolić na ciszę, to ona musi być wymowna. To wielkie wyzwanie, ale gdy koncert nas unosi, kiedy latamy ponad sceną, daje ogromną satysfakcję i napędza na całe miesiące - podkreśla Adam Bałdych.

Piotr Metz rozmawia z Adamem Bałdychem przed koncertem w cyklu Jazz.PL:

[YouTube Dwójki]


Adam Bałdych - skrzypce

Krzysztof Dys - fortepian

Koncert poprowadził Piotr Metz.

Zobacz zapowiedź:

[Facebook Dwójki]

***

Na koncert w cyklu "Jazz.PL" zaprosiliśmy w piątek (13.01) w godz. 18.00-19.00. 

mo

Zobacz więcej na temat: Adam Bałdych Jazz