Polskie Radio
Section05
Adam Bałdych

Koncertowe urodziny Trójki: Przemyk, Janerka, Andrus i inni

Urodzinowy poniedziałek w Trójce minął pod znakiem koncertów. Na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej swe umiejętności zaprezentowała plejada artystów reprezentujących różne style i gatunki muzyczne: Marcin Masecki Trio z Janem Emilem Młynarskim, Artur Andrus z Joanną Kołaczkowską, Renata Przemyk z zespołem Dagadana, Lech Janerka oraz duet Kari Sál i Adam Bałdych.
Zobacz więcej na temat:  Lech Janerka Artur Andrus Marcin Masecki Renata Przemyk Dagadana Jan Młynarski Kari Sál Joanna Kołaczkowska Adam Bałdych Trójka urodziny Trójki 2024 Koncerty w Trójce

"Passacaglia". Adam Bałdych: ja i Leszek Możdżer mamy w sobie podobne muzyczne fluidy

- Ten moment nadszedł rok temu. Poczuliśmy, że mamy w sobie podobne muzyczne fluidy, które nas popychają w jednym kierunku. Stąd właśnie wziął się album "Passacaglia" - mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" skrzypek Adam Bałdych o projekcie, który zrealizował wraz z pianistą Leszkiem Możdżerem.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bałdych Leszek Możdżer Leszek Możdżer i Adam Bałdych płyta Jakub Kukla Dwójka KULTURA MUZYKA Erik Satie Passacaglia

Adam Bałdych zaprasza na koncert w cyklu "Jazz.PL"

- Mam przyjemność od lat pracować ze znakomitymi pianistami i to oni, ich język inspiruje mnie do nowych poszukiwań, zmienia moją muzykę. Na te spotkania zawsze czekam - mówił w Dwójce skrzypek Adam Bałdych, który w najbliższy piątek (13.01) o godz. 18.00 w cyklu "Jazz.PL" wystąpi wraz z pianistą Krzysztofem Dysem. Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także w formie wideo na naszej stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bałdych Dwójka Piotr Metz skrzypce

Adam Bałdych: wciąż poszukuję nowych kolorów brzmień na skrzypcach

- Uważam, że skrzypce to instrument, który ma tak wiele form wyrazu, że dla kogoś, kto improwizuje, jest znakomitą przestrzenią do tworzenia. Dlatego nie tylko piszę swoje utwory, nie tylko improwizuję na koncertach, ale również sięgam po dzieła innych kompozytorów i staram się je przetworzyć w bardzo osobisty sposób, aby stały się częściowo moją muzyką - mówił w Dwójce Adam Bałdych, który nagrał nowy album "LEGEND" z wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bałdych skrzypce Henryk Wieniawski Dwójka KULTURA Jakub Kukla

Adam Bałdych Quintet. Wirtuoz smyczka w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

- Ten koncert moglibyśmy zatytułować "wieczór z poezją", bo jazz i poezja zawsze miały po drodze, a tym właśnie słowem – "Poetry" – Adam Bałdych zatytułował swój najnowszy album. Słowem równocześnie prostym i wieloznacznym - zapowiadał Piotr Metz koncert koncert znakomitego skrzypka i kompozytora Adama Bałdycha, który wraz ze swoim kwintetem wystąpił radiowej Dwójce w cyklu Jazz.PL.
Zobacz więcej na temat:  koncert koncerty w Polskim Radiu Jazz skrzypce Adam Bałdych

Adam Bałdych o "Poetry": zacząłem być nie tylko twórcą, ale i odbiorcą tej płyty

- Miałem szansę w artystyczny sposób wypowiedzieć się na temat rzeczywistości i stworzyć album, który zaprasza do spotkania, wręcz wyciąga dłonie, żebyśmy mogli być blisko, mimo odległości - mówił w Dwójce jazzowy skrzypek Adam Bałdych, który wraz ze swoim kwintetem już w piątek (10.12) w cyklu Jazz.PL zaprezentuje swój najnowszy album "Poetry".
Zobacz więcej na temat:  Adam Bałdych Dwójka Jazz muzyka współczesna Piotr Metz

Adam Bałdych: jestem głównie improwizatorem

- Jazz był dla mnie punktem wyjścia dla natury improwizatora. Tam odnalazłem przestrzeń, w której mogłem improwizować, a to była dla mnie zawsze największa potrzeba, żeby oddać magię chwili, stanu umysłu momentu, w którym się znajduję - opowiadał Adam Bałdych, którego najnowszy utwór "Teodor" znalazł się w programie tegorocznego Festiwalu Prawykonań.
Zobacz więcej na temat:  skrzypce Jakub Kukla muzyka klasyczna muzyka współczesna Dwójka Adam Bałdych