JAZZ.PL

Zespół Walk Away i ich superprodukcja sprzed 27 lat [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 19:10
To duże, muzyczne wydarzenie – legendarna jazzowa grupa Walk Away zagrała na żywo, specjalnie dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów, swój kultowy album "F/X". 

PAW_4501-min.jpg
Walk Away na koncercie w ramach cyklu Jazz.PL

W roku 1985 grupa przyjaciół z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach - Krzysztof Zawadzki, Bernard Maseli, Adam Wendt i Jacek Niedziela - postanowiła wywrócić w Polsce jazzowy stolik...

Z powodzeniem - wygrali Jazz nad Odrą, zagrali na Jazz Jamboree, a nawet nagrali płytę "na Zachodzie". Potem była "Magic Lady" z Urszulą Dudziak i inne magiczne Panie - Lora Szafran i Ewa Bem.


logo jazz.pl.jpg
Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL

Był, uwaga, support przed Milesem Davisem na jego niemieckiej trasie w 1990 roku. I było świętowanie w stylu z najwyższej półki dziesięciolecia grupy płytą "F/X. Mino Cinelu, Mike Stern, Eric Marienthal".

Wystarczy? To tylko wstęp do listy gości i przyjaciół zespołu. Bo Walk Away to bardziej - niezależnie od aktualnych personaliów - stan umysłu, z naczelnym psychoguru Krzysztofem Zawadzkim.

Na koncercie w Studiu S-3 zespół wystąpił w składzie:

Bernard Maseli - wibrafon

Adam Wendt - saksofony

Tomasz Grabowy - gitara basowa

Krzysztof Zawadzki - perkusja

Koncert poprowadził Piotr Metz.


Piotr Metz w Studiu S-3 Piotr Metz w Studiu S-3
Bernard Maseli i Adam Wendt w Studiu S-3 Bernard Maseli i Adam Wendt w Studiu S-3
Adam Wendt w Studiu S-3 Adam Wendt w Studiu S-3
Foto: Cezary Piwowarski

***

Zespół Walk Away wystąpił w ramach Jazz.pl w piątek (30.07) w studiu S-3. Koncert transmitowaliśmy na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Jazz Dwójka